Reklama

Ubisoft wysłuchał apeli społeczności LGBT. Turniej w Rainbow Six Siege przeniesiony z Emiratów

​Akcja zrodziła reakcje i to w trybie niemal natychmiastowym. Duży tegoroczny turniej organizowany w grze Rainbow Six Siege, który miał się odbyć w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostanie przeniesiony w inne miejsce. To decyzja związana z apelami społeczności LGBT.

O całej sprawie informowaliśmy nie tak dawno na łamach portalu. Developerzy z Ubisoftu poinformowali, że w bieżącym sezonie Rainbow Six Siege - jeden z większych turniejów miałby odbyć się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wyrazy sprzeciwu na te informacje pojawiły się od środowisk wspierających społeczność LGBT. Apelowano do twórców, by ci zdecydowali się przenieść rozgrywki w inne, "bardziej cywilizowane miejsce". Powstała petycja, która bardzo szybko podpisana została przez ogromne rzesze ludzi.

Ubisoft reaguje. Turniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeniesiony

Reklama

Na bezpośrednią reakcję ze strony Ubisoftu, esportowy świat czekał dosłownie kilkanaście godzin. Oficjalny komunikat pojawił się w mediach społecznościowych na profilach gry Rainbow Six.

Twórcy gry podkreślili, że istotą esportu jest wspieranie lokalnych społeczności na całym świecie - w całej jej różnorodności. Developerzy zaznaczyli również, że współpracowali z władzami Emiratów, lokalnymi partnerami i drużynami z regionu, by zapewnić każdemu graczowi - niezależnie od tożsamości, orientacji i pochodzenia - właściwe, komfortowe i godne warunki.

Ostatecznie jednak, jak wynika z komunikatu, turniej odbędzie się w innym miejscu. Dokładna lokalizacja ogłoszona zostanie najprawdopodobniej w ciągu kilkunastu dni.

ESPORTER
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy