Reklama

Reklama

​VCT 2022: Stage 2 Masters - Copenhagen. Wielki triumf FunPlus Phoenix

Dobiegł końca drugi tegoroczny turniej rangi Masters w grze Valorant rozgrywany w stolicy Danii. Po niezwykle zaciętym finałowym spotkaniu zwycięzcą zmagań okazała się Europejska drużyna FunPlus Phoenix, która wzbogaciła się tym samym o okrągłe 200 tys. dolarów.

Blisko 800 tysięcy fanów Valoranta otrzymało w minionych dwóch tygodniach sporą dawkę emocji

VCT 2022: Stage 2 Masters - Copenhagen trwał od 10 lipca i zakończony został Wielkim Finałem dokładnie 24. dnia tego miesiąca, który zwieńczył całą fazę zasadniczą całej rywalizacji. Podczas tych zmagań w szranki stanęło 12 najlepszych drużyn z różnych regionów świata.

W puli tego turnieju znalazło się 650 tys. dolarów, z czego do zwycięzców powędrowało okrągłe 200 tys. z całości. Rozgrywki w szczycie przyciągnęły ponad 785 tys. oglądających, a średnia widownia utrzymała się na poziomie blisko 320 tys. widzów. Oczywiście peak wystąpił w momencie finałowego starcia, w którym FunPlus Phoenix mierzyło się z Paper Rex.

Reklama

Kopenhaga zaserwowała nam pięciomapowy finał

Finał obfitował w wiele emocji i zwrotów akcji. Przed samym spotkaniem niezwykle trudną sztuką było wskazanie faworyta do zwycięstwa całego turnieju. W mecz lepiej weszła ekipa budowana na fundamentach europejskich graczy (2 Rosjan, Szwed, Ukrainiec oraz Łotysz) i to na ich konto zapisaliśmy pierwszą mapę Bind.

Zawodnicy z Azji Południowo-Wschodniej byli jednak w stanie odrobić straty na Icebox. Już od samego początku podkreślili swoją dominację i przewagę utrzymali do samego końca. Kolejny zwrot nastąpił na Fracture, gdzie po raz kolejny to FunPlus Phoenix zaprezentowało świetną dyspozycję, a dużą rolę odegrał będący w wyśmienitej formie "SUYGETSU".

Czwarta odsłona finałowego starcia powędrowała na konto graczy z Indonezji, Singapuru i Malezji. Haven był przez pierwszą połowę wyrównany, ale już sama końcówka należała tylko do Paper Rex.

Wszyscy fani Valoranta doczekali się więc maksymalnego wymiaru czasu gry. Finał przypieczętowany został mapą Breeze, która wyłoniła ostatecznego zwycięzcę całego cyklu. Pierwsza połowa tej planszy była wyrównana, w drugiej z kolei inicjatywę zaczęło przejmować PRX.

Silnie zmotywowani gracze z FunPlus Phoenix wzięli się jednak w garść i to sama końcówka należała właśnie do Europejczyków, którzy wygrali ostatnie 6 rund i finalnie sięgnęli po najcenniejsze trofeum. FPX wzbogaciło się tym samym o 200 tys. dolarów całej puli turniejowej.

Na horyzoncie Mistrzostwa Świata

VCT 2022: Stage 2 Masters - Copenhagen to już ostatni przystanek przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Świata. Valorant Champions rozpocznie się drugiego września i potrwa przez kolejne dwa tygodnie. Zawody rozegrane zostaną w Stambule w Turcji.

Na tę chwilę wiemy, że do rywalizacji przystąpią drużyny: OpTic Gaming, XSET, FunPlus Phoenix, Fnatic, LOUD, Leviatan, DRX, ZETA DIVISION, Paper Rex oraz Xerxia. Reszta formacji wyłoniona zostanie w ramach regionalnych turniejów ostatniej szansy (tzw. Last Chance). Finalnie o najwyższe trofeum powalczy 16 ekip.

Valorant Champions to swoiste zwieńczenie sezonu w ekosystemie zaprojektowanym w Valorancie przez Riot Games. Jednocześnie są to najbardziej prestiżowe rozgrywki, w których pula (przynajmniej w ubiegłym roku wyniosła okrągły milion dolarów).

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy