Reklama

Warzone 2. ​Activision redukuje glitch pozwalający na farmienie XP

Warzone 2 borykało się od pewnego czasu z problemem, który pozwalał na łatwe farmienie XP. O ile Activision zmniejszyło jego działanie na tryb battle royale, o tyle problem nadal pojawia się w trybie DMZ.

Przez pewien czas od premiery, farmienie doświadczenia w Warzone 2 było poza jakąkolwiek kontrolą - gracze mieli możliwość zdobywania olbrzymich ilości gotówki, którą potem zamieniali na kolejne poziomy broni. Activision co prawda wydało już aktualizację, która redukuje problem w trakcie rozgrywki w trybie battle royale, ale problem nadal występuje w trybie DMZ.

Glitch w DMZ - jak z niego skorzystać?

Kiedy na PC pojawia się darmowa gra, taka jak Warzone 2, nic dziwnego, że trzeba się w niej borykać z masą błędów i glitchy, z których gracze chętnie będą korzystać by zdobyć przewagę. Potem takie odkrycia stają się viralami w społeczności danej gry. Problem dotyczący Warzone 2 “działa" obecnie w następujący sposób - gdy gracz rozpoczyna rozgrywkę w trybie DMZ z bronią, którą chce podbić, musi kupić największy dostępny plecak.

Reklama

Następnie musi umieścić całą swoją gotówkę oraz broń na podłodze, blisko siebie. Najtrudniejsza część polega na tym, by wycelować wzrokiem naszej postaci w broń tak, żeby pojawiło się okienko z informacją o możliwości jej podniesienia, a następnie wycofaniu się w taki sposób, by nadal w centrum mieć broń, ale informacja o broni została zastąpiona okienkiem z tekstem na temat gotówki. Kiedy teraz wciśniemy i przytrzymamy przycisk odpowiedzialny za schowanie broni, gra powinna dać nam nieskończone ilości gotówki. Glitch działa w każdym punkcie na mapie, ważne jedynie by było to w miarę ciche i bezpieczne schronienie. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak zacząć zakupy, dzięki którym otrzymamy XP dla trzymanej broni.

Problemy z balansem dalej trwają

Wygląda na to, że mimo aktualizacji, glitch ten nadal da się wykorzystać, jedynie jego efekt został nieco ograniczony. Nadal otrzymujemy 1,3 miliona dolarów, ale przy zakupach otrzymujemy znacznie mniej XP dla danej broni. Być może jest to rozwiązanie krótkoterminowe, swego rodzaju hot-fix, który ma poprawić sytuację do momentu wprowadzenia właściwej aktualizacji lub całkowitego usunięcia problemu z gry.

Jednak nawet jeśli wpływ glitcha na przyznawane XP został znacznie ograniczony, to nadal nie zmienia faktu, że gracze dostają w jego wyniku ogromne ilości gotówki bez wysiłku. Potem mogą je wydać na co właściwie tylko chcą - wciąż więc możemy mówić o całkiem sporym problemie w balansie rozgrywki. Dobrze, że przynajmniej nie da się w ten sposób wejść łatwo w posiadanie broni nuklearnej... 

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Warzone 2 | battle royale

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy