Reklama

Reklama

Wielki sukces Polaków w Fortnite. Triumfują na FNCS Invitational 2022

Michał "Kami" Kamiński i Iwo "Setty" Zając po raz kolejny dokonali niemożliwego. Polski duet zwyciężył FNCS Invitational 2022, największy od dawna esportowy turniej w grze Fortnite. Łupem rodaków padło 200 tys. dolarów z puli rozgrywek.

Esport w Fortnite powróci do łask?

Dla wszystkich fanów esportowych emocji związanych z grą Fortnite miniony weekend był naprawdę ogromnym świętem. Wszystko za sprawą FNCS Invitational 2022, czyli rozgrywkami, które miały przywrócić świetność i blask kultowego już tytułu od Epic Games w kontekście jego rozwoju w sporcie elektronicznym.

Rzeczony turniej miał miejsce w Raleigh (Karolina Północna) w USA i tym samym były to pierwsze LAN-owe rozgrywki, które odbyły się po Mistrzostwach Świata Fortnite World Cup. Od czasu tych zmagań minęły już ponad trzy lata. Przez kilka lat na esportowym radarze na próżno było szukać dużych turniejów Fortnite’owych, które ponownie zrzeszyłyby w jednym miejscu najlepszych graczy z całego świata.

Reklama

Polacy wygrywają duży turniej w Fortnite!

Z tego też tytułu FNCS Invitational 2022 wzbudził wiele emocji i dostarczył naprawdę niesamowitych wrażeń wszystkim fanom gry. Polacy również mają powody do zachwytu, bowiem nasze rodzime duo, czyli Kami oraz Setty wywalczyli na tym turnieju pierwsze miejsce i wzbogacili się o 200 tys. dolarów.

Swój triumf przypieczętowali w ostatnim ze wszystkich rozgrywanych meczów. Kami oraz Setty podjęli finałową walkę z duetem Queasy oraz Veno. Zacięte starcie mogło pójść tak naprawdę w obie strony. Na szczęście potyczka padła łupem Polaków, a o tym stanie rzeczy zdecydował... jeden nabój w magazynku broni.

Warto na końcu dodać, że Kami oraz Setty to jeden z najbardziej utytułowanych duetów w historii esportowej sceny Fortnite. Polacy na swoim koncie mają wiele sukcesów, na czele ze zwycięstwem w finałach Fortnite Champions w 2021 roku. Teraz na konto rodaków wpadł kolejny dużej sukces!

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy