Reklama

Reklama

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Warzone 2

Poznaliśmy przybliżone wymagania sprzętowe dla Call of Duty: Warzone 2. Na szczęście wygląda na to, że wymiana komputera na zupełnie nowy nie będzie konieczna.

Z analizy specjalistów z serwisu PCGamesN wynika, że wymagania sprzętowe Call of Duty: Warzone 2 nie będą się specjalnie różnić od tego, co było niezbędne do gry w Modern Warfare 2. Obie gry są bowiem oparte o ten sam engine IW 9.0. Oznacza to również (na szczęście), że zarówno minimalne, jak i rekomendowane parametry komputera powinny być w miarę rozsądne, aczkolwiek może się zdarzyć, że walka na bardzo otwartej arenie i z dużym lobby wyciśnie z Waszych pecetów nieco więcej potu.

Reklama

Do premiery Call of Duty Warzone 2 pozostał tydzień i wszyscy nadal czekamy na oficjalne potwierdzenie wymagań od deweloperów z Infinity Ward, ale można wysnuć pewne wnioski na podstawie przeszłości serii. Pierwszy Warzone miał niemal takie same wymagania jak reboot Modern Warfare z 2019 roku, więc bardzo prawdopodobne jest, że nowe battle royale również podzieli wymagania z wydanym niedawno Modern Warfare 2. Oznacza to, że Wasze komputery muszą na pokładzie mieć minimum procesor klasy Intel Core i3-6100 lub AMD Ryzen 5 1600X, 8 GB pamięci RAM i kartę graficzną klasy RTX 670 lub AMD RX 470. Do tego przyda się co najmniej 2GB pamięci VRAM.

Natomiast do komfortowej gry zalecany jest procesor Intel Core i5-6600K lub AMD Ryzen 7 1400, karta graficzna GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 580 i 6GB VRAM. W obu przypadkach niezbędne będzie około 125GB przestrzeni na dysku twardym. Pamiętajcie jednak, że wymagania te nie są jeszcze w pełni potwierdzone, coś się więc może zmienić.

To niewielkie podniesienie poprzeczki w porównaniu z pierwszym Warzone, z czego większość rekomendowanych wtedy parametrów teraz jest podawane jako minimalne. Oznacza to konieczność posiadania około 11-letniego procesora i karty graficznej z podobnego okresu. 8 czy 12 GB RAM to w obecnych czasach też nie jest jakaś wygórowana liczba. Jeśli uruchamialiście pierwszego Warzone i grało Wam się komfortowo, to z drugą częścią też raczej nie powinniście mieć problemów.

Najlepsze tematy

Reklama