Reklama

Reklama

​YouTube prezentuje nowe funkcje, by lepiej konkurować z Twitchem

W ostatnich dniach serwis YouTube Gaming prowadził rozległą ofensywę w branży streamerskiej. Właściciele portalu upatrują w tym swojej szansy, by móc dorównać, a następnie przegonić największego rywala - Twitch.tv.

W tym celu YouTube Gaming implementuje nowe funkcje, których zadaniem jest podniesienie konkurencyjności i atrakcyjności serwisu - zarówno dla działających tam twórców, jak również widzów, by ci chętniej zaglądali na stronę i mogli znaleźć treści pasujące do ich preferencji.

YouTube Gaming. Nadchodzą zmiany na lepsze?

W serwisie YouTube Gaming już niebawem przeprojektowane zostaną podstrony konkretnego kanału. Wystąpi podział na długie filmy, filmy krótkometrażowe i transmisje na żywo realizowane z danego konta. Wszystkie te zakładki będą dostępne w ramach oddzielnych podsekcji.

Reklama

Ponadto YouTube Gaming jeszcze w większym stopniu wpasuje się w preferencje użytkowników serwisu. Powstaje bowiem specjalny algorytm, którego celem będzie dobieranie treści podobnych do tych, które w bliskiej przeszłości dany użytkownik odtwarzał.

Wszystkie zmiany mają nastąpić już na jesieni bieżącego roku. Wśród komentarzy wyczytać większość pochlebnych, wspierających i aprobujących te pomysły. Widzowie i twórcy zgodnie twierdzą, że gamingowa usługa od giganta YouTube’a rozwija się prężnie, a wraz z tym staje się również bardziej intuicyjna.

Przypomnijmy, że na YouTube Gaming przechodzi coraz większa liczba twórców z konkurencyjnego Twitcha. Pierwszym głośnym transferem był amerykański streamer - CourageJD. Później wszystko poszło już po sznurku. I tak doczekaliśmy się przejścia: Valkyrae, Dr DisRespecta, DrLupo, TimTheTatmana, Ludwiga czy Mytha.

Za wcześnie, by twierdzić, iż pozycja Twitcha jest w tym momencie zagrożona. Niemniej z całą pewnością w branży streamerskiej konkurencja zaczyna się zaogniać.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv | YouTube Gaming

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy