Reklama

Znana streamerka opuszcza Twitcha po dziesięciu latach

Streamerka "LilyPichu" jest jedną z największych gwiazd Twitcha. Jej sukces odbił się szerokim echem w świecie internetu. Teraz jednak kobieta zmienia miejsce do streamowania. Ogłosiła, że od teraz będzie pokazywała się w serwisie YouTube.

YouTube od lat rywalizuje z Twitchem o miano największej platformy do streamowania dla twórców internetowych. Kilka lat temu do tej walki włączył się także Microsoft ze swoją platformą Mixer, lecz projekt ten tak szybko upadł, jak powstał. Trzeba jednak przyznać, że Twitch aktualnie może obawiać się o pozycję hegemona. YouTube, który należy do koncernu Google’a coraz mocniej "kąsa" do niedawna zdecydowanego i niekwestionowanego lidera rynku.

Reklama

YouTube robi to poprzez propozycję wyłącznych kontraktów dla twórców, oferując im bajońskie sumy za jego podpisanie. Między innymi na mocy takiej umowy na "czerwoną" platformę trafił streamer o pseudonimie "Ludwig".

Często Twitch też traci na coraz bardziej restrykcyjnych zasadach. Należy przyznać, że YouTube na tę chwilę jest bardziej liberalny, co mocniej przypada do gustu wielu influencerom i ich widzom. Problem w tej sprawie prawdopodobnie będzie się jeszcze pogłębiał, gdyż serwis należący do Amazona z miesiąca na miesiąc aktualizuje swoje zasady.

Część z nich jest oczywiście słuszna, ale niektóre z podpunktów tworzą paradoks względem tego, jakie treści można spotkać na Twitchu. Jedną z najbardziej znanych influencerek na tej platformie była LilyPichu. Kobieta mogła się pochwalić dwoma i pół milionami obserwujących na Twitchu. Mogła, bo niedługo jej konto zostanie zamknięte. Twórczyni internetowa postanowiła, że po dziesięciu latach pożegna się z "fioletowymi" i przejdzie na YouTube.

Ostatnim tego typu transferem było przejście "Valkyrae". Informacja ta spotkała się z wielkim zaskoczeniem na rynku streamerów. Była to twórczyni bardzo mocno związana z Twitchem. Podobnie zresztą jest z "LilyPichu". Jak na razie jednak nie znamy szczegółów umowy.


ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy