Reklama

Reklama

Znany taniec pojawił się w Fortnite. Wykonywała go nawet Shakira

​TikTok to platforma kreująca bardzo różne trendy, które potem są odtwarzane przez miliony użytkowników. Zainteresowanie aplikacją nie zmniejsza się od kilku lat. Epic Games dostrzegł w tym potencjał i umieścił jeden z wiralowych tańców w Fortnite: Battle Royale.

TikTok kreuje trendy

Chińska platforma TikTok od około trzech lat stale zyskuje na popularności. Aplikacja swój szczyt miała podczas pandemii koronawirusa, gdy społeczeństwa na całym świecie musiały ograniczyć swoje aktywności i wtedy sięgnęły po TikToka. Platforma aktualnie służy do bardzo różnych form przekazu. Znajdują się tam zarówno politycy, którzy próbują dotrzeć do młodszego elektoratu, można znaleźć tam różne walory edukacyjne.

Jednakże przede wszystkim TikTok słynie z nowych challenge’y czy trendów. Są to filmiki nagrywane najczęściej pod bardzo znany utwór muzyczny i użytkownicy wykonują odpowiedni układ choreograficzny. Jednym z takich trendów panujących w ostatnich miesiącach był taniec do utworu "Jiggle Jiggle", wykonywanego przez Louisa Theroux oraz Duke & Jones.

Reklama

W bardzo popularnym programie talk-show -  "The Tonight Show" u amerykańskiego komika Jimmy’ego Fallona sama kolumbijska gwiazda muzyki Shakira dała się namówić, by wykonać ten taniec. Nagranie ma prawie 12 milionów odtworzeń na YouTube. Teraz ten układ choreograficzny został dodany do jednej z najbardziej znanych gier wideo na rynku.

"Jiggle Jiggle" podbije serca graczy Fortnite’a?

Tańce znane z różnych piosenek od dawna są znane w Fortnite: Battle Royale. W grze w formie "emotek" możemy zatańczyć do takich hitów muzycznych jak "Gangnam Style", "Rasputin", słynna "Macarena" czy "Dance Monkey". Teraz do tego grona dołączy wspomniana wyżej wspomniany TikTok-owy hit "Jiggle Jiggle".

W mediach społecznościowych pomysł ten bardzo mocno przypadł do gustu. Znane ruchy z tiktokowych wirali, które teraz będzie można powtórzyć w grze, z pewnością przyciągną wielu graczy, którzy będą chcieli spróbować wykonać trend w wirtualnej scenerii. 

Niewykluczone, że w najbliższych tygodniach kolejne trendy znane z internetu również będą implementowane do dzieła Epic Games. Szczególnie, że nowy sezon nadchodzi, a w związku z nim spodziewanych jest wiele zmian.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Shakira | Fortnite

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy