Reklama

Reklama

Fortnite: Twórcy zdecydowali się odejść od planu wprowadzenia nowego pojazdu

​Do końca sezonu Fortnite: Battle Royale pozostał już niecały miesiąc. Dlatego też w sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat jego zawartości i innowacji, jakie ma poczynić studio Epic Games. Okazuje się, że do gry miał zostać dodany kolejny środek lokomocji. Studio jednak z niego zrezygnowało.

Dużo lokomocji w grze

Mapa w Fortnite: Battle Royale nie jest bardzo rozległa względem wielu innych tytułów z otwartym światem. Można nawet powiedzieć, że jest dość mała, jak na standardy 2022 roku w grach wideo. Dlatego też na samym początku twórcy z Epic Games nie tworzyli wielu środków lokomocji.

Zmieniło się to dopiero po latach, gdy wprowadzono quady, następnie samoloty bojowe, przenośne szczeliny, za pomocą których można było wzbić się do nieba i lecieć na drugi koniec mapy czy też launchpady - platformy, za pomocą których mogliśmy latać.

Reklama

Dużym przełomem było zaimplementowanie samochodów. Teraz auta są już wszechobecnym elementem gry, często ułatwiającym uciec przed śmiercionośną burzą. Obecnie jest bardzo dużo lokomocji w rozgrywce. Wśród dostępnych przedmiotów znajdują się między innymi wyżej wspomniane szczeliny, samochody, motorówki oraz "chmurki" z okazji współpracy z "Dragon Ballem".

Jest to element, który co jakiś czas jest poddawany krytyce. Sporej grupie graczy nie podoba się aż tak bardzo rozbudowana lokomocja na tak małej mapie. Okazuje się, że w kolejnym sezonie twórcy mieli dodać kolejny pojazd. Jednak wszystko na to wskazuje, że amerykańskie studio porzuciło ten pomysł, przynajmniej tymczasowo.

Motocykle elementem rozgrywki? Pomysł ten był bliski realizacji

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Epic Games zaktualizowało możliwości samolotów bojowych. Oznacza to prawdopodobnie, że statki powietrzne wrócą do gry prawdopodobnie w nowym sezonie, który ruszy już 17 września. Jest to dość kontrowersyjny pomysł, choć na razie trudno go ocenić, nie znając całego spektrum aktualizacji.

Jednak wiele wskazuje na to, że producenci chcieli pójść o krok dalej. Jeden ze znanych leakerów “HYPEX" opublikował na Twitterze informację, jakoby Epic Games planowało wprowadzić motocykle do gry. Teraz "Epiccy" nagle wycofali się z tej koncepcji i usunęli z gry wszystkie elementy dotyczące jednośladów. Oznacza to, że przynajmniej w 4. Sezonie nie doświadczymy jazdy na motocyklu. Być może zostaną zastąpione przez inne pojazdy, tego na razie nie wiemy.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Epic Games

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy