Reklama

Reklama

"Amouranth" planuje zorganizować własny konwent!

​Kaitlyn "Amouranth" Siragusa nie przestaje zaskakiwać swoich fanów. Amerykańska streamerka z platformy Twitch.tv kupiła sklep, kilka stacji benzynowych czy też stadninę koni. Okazuje się, że teraz pracuje nad organizacją dużego, własnego wydarzenia. Całość jest jednak póki co owiana bardzo dużą tajemnicą. Szczegóły możemy jednak poznać niebawem.

Konwenty tłumnie odwiedzane przez fanów gamingu

Konwenty związane ze środowiskiem fantastyki czy gamingu są bardzo tłumnie odwiedzane. Tego typu wydarzenia organizowane są w największych halach Europy czy też poza "Starym Kontynentem". Na takie zjazdy fanów określonej dziedziny zjeżdża tysiące ludzi. Nie jest to oczywiście nic dziwnego. Fantastyka to jeden z najpopularniejszych gatunków sztuki w obecnym świecie. "Gwiezdne Wojny" czy też inne legendarne tytuły z gatunku Sci-Fi oraz stricte fantastyki przeszły do historii, legendy popkultury.

W naszym kraju prym wiedzie oczywiście "Wiedźmin". Uniwersum stworzone przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego zdobyło serca fanów głównie za sprawą adaptacji growych, stworzonych przez warszawskie studio CD Projekt RED. Wszystkie trzy części gry o przygodach Geralta z Rivii zdobyły ogromną popularność. Swoją cegiełkę dołożyły także znane seriale - najpierw produkcji Telewizji Polskiej, a wiele lat później Netflixa.

Reklama

Wśród znanych polskich konwentów są między innymi takie imprezy jak Pyrkon (największy konwent organizowany w Polsce, Poznań), Polcon (najstarszy konwent odbywający się w naszym kraju), Copernicon (Toruń) czy też Falkon (Lublin). Oprócz fantastyki, na tego typu wydarzeniach jest dużo aktywności związanych z różnymi grami wideo. Często są to spotkania z twórcami, możliwość grania w najnowsze tytuły czy też warsztaty z bardzo ciekawymi ludźmi.

Ostatnio w Amsterdamie odbywała się impreza TwitchCon. Był to zjazd czołowych światowych streamerów z platformy Twitch.tv. Fani mogli się z nimi spotkać i spędzić czas na różnych atrakcjach. Okazuje się, że jedna z twórczyń tej platformy, planuje sama stworzyć swój konwent. Na czym miałby on polegać?

"Amouranth" planuje kolejną inicjatywę

Kaitlyn "Amouranth" Siragusa jest niezwykle pomysłową twórczynią. Oprócz tego, że budzi ona wiele kontrowersji na Twitchu, to nie można jej odmówić zaradności. Amerykanka bardzo prężnie inwestuje swój majątek w różne biznesy. Poza tym udanie prowadzi swoją karierę internetową, zarabiając miliony każdego miesiąca. Kobieta wyszła teraz z kolejną, bardzo trudną do zrealizowania inicjatywą.

Niedawno na Twitterze zapytała, czy wśród obserwujących ma osoby, które są doświadczeniu w organizowaniu konwentów. Mowa między innymi o osobach, które były na poziomie zarządzającym takich imprez. Wiele wskazuje na to, że budowane są podwaliny pod bardzo duży event, którego bohaterką miałaby być Siragusa. Amerykanka ma wielu fanów w Stanach Zjednoczonych i poza USA, więc z frekwencją nie powinno być kłopotu.

Jej celem byłoby zgromadzenie 25 tysięcy fanów. Wiemy jednak, że chętnych byłoby znacznie więcej, więc walka o bilety na ten event byłaby zażarta. Okazuje się jednak, że nie sama kobieta miałaby być w centrum tego wydarzenia, a coś, co sama lubi i zawsze chciała zorganizować.

Trudno wskazać, jaka mogłaby być to dziedzina. Wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości dowiemy się więcej na temat planów Siragusy. Jednak można śmiało założyć, że jakiekolwiek plany mają wielkie szanse powodzenia. "Amouranth" dysponuje ogromnymi pieniędzmi, a to znacznie ułatwia organizowanie wszelkich inicjatyw.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy