Reklama

Call of Duty: Black Ops 6 - kontrowersyjna opcja wróci do gry?

Dobremu wzrokowi fanów Call of Duty nie umknął pewien szczegół ze zwiastuna Black Ops 6. Wygląda na to, że szykuje się powrót przedmiotu, który jedni kochali, inni nienawidzili – to jest grappling guna. Co prawda wspomniany przedmiot pojawia się w statycznej formie dosłownie na ułamek sekundy, nie znamy jeszcze dokładnego zastosowania tego narzędzia w nadchodzącej strzelance Actvision, ale nie przeszkodziło to w wywołaniu gorących dyskusji wśród społeczności.

Historia grappling gunów w Call of Duty sięga 2014 roku, kiedy to zadebiutowały w odsłonie Advanced Warfare. Od tego czasu narzędzie to ewoluowało, pojawiając się w bardziej zaawansowanej formie w Infinite Warfare, Black Ops 4 czy Call of Duty: Mobile. Popularny "chwytak" pozwalał graczom na zwiększoną mobilność, umożliwiając szybkie przemieszczanie się po polach bitwy poprzez chwytanie odległych punktów.

W zwiastunie Black Ops 6, którego premiera odbyła się podczas eventu Microsoftu - Xbox Showcase - przez moment można było zauważyć wspomniane narzędzie, na co zwrócił uwagę jeden z użytkowników Reddita, Sammy-Jz. W filmowym klipie widać jedynie, jak z perspektywy pierwszej osoby postać trzyma ten sprzęt w rękach, co pozostawiło fanów z wieloami niewyjaśnionymi pytaniami, szczególnie dot. roli, jaką będzie odgrywał i chyba przede wszystkim, w jakich trybach rozgrywki będzie dostępny.

Reklama

Reakcje na pojawienie się grappling guna w Black Ops 6 w dużej mierze są pozytywne. Wielu graczy wspomina jego użyteczność w Black Ops 4, szczególnie w trybie Blackout, gdzie często pozwalał uniknąć wrogiego strzału. Jednakże, nie brakuje także sceptycznie nastawionych osób - obawiają się oni, że "chwytak" może dawać nieuzasadnioną przewagę mniej doświadczonym graczom, umożliwiając tym samym ucieczkę z trudnych sytuacji. Fani CoD’a, którzy preferują klasyczną rozgrywkę, bez niepotrzebnych "udziwnień" mają nadzieję, że "chwytak" będzie miał ograniczone zastosowanie, na przykład do użycia wyłącznie w trybie fabularnym.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy pistolet chwytakowy będzie dostępny w trybie wieloosobowym, czy zostanie ograniczony do kampanii. Jedno jest pewne - Call of Duty: Black Ops 6 przyniesie wiele nowości - od zmodernizowanego silnika, po innowacyjne funkcje, co powinno sprawić, że każdy z graczy znajdzie coś dla siebie. Premiera gry zaplanowana została na 25 października.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Black Ops 6 | Activision Blizzard
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy