Reklama

Reklama

Call of Duty: Modern Warfare 2 - Infinity Ward wprowadzi zmiany w becie

​Został nam już tylko jeden weekend testów Call of Duty: Modern Warfare 2. Po eksperymentach na społeczności PlayStation przyszedł czas na otwarcie się na większą liczbę graczy. Od czwartku, 22 września MW2 będzie dostępne na wszystkich platformach.

Feedback społeczności Call of Duty

Biorąc pod uwagę rosnącą w ostatnich latach popularność Call of Duty na PC, do tej pory Modern Warfare 2 było w rękach mocno ograniczonej liczby graczy. PlayStation od długiego czasu jest jednak konsolowym domem dla CoD-a. Profesjonaliści wygrzebali swoje konsole z szaf, społeczność zebrała się na PS4 oraz PS5 i rozpoczęła testy w celu dostarczenia Infinity Ward feedbacku.

Najpopularniejszym tematem poruszanym przez graczy była bez wątpienia mini mapa. Wróciliśmy do czasów Modern Warfare 2019, mapa nie pokazuje czerwonych kropek, kiedy przeciwnik strzeli z broni bez tłumika, a weterani ponownie rwą sobie włosy z głowy. Już teraz wiadomo niestety, że Infinity Ward "nie chce karać graczy za strzelanie z broni" i nie planuje żadnych zmian do mini mapy, co nie spodobało się społeczności Call of Duty.

Reklama

Równie kontrowersyjnym tematem był nowy system perków. Infinity Ward podzieliło w tym roku perki na trzy kategorie i część z nich pozwala odblokowywać dopiero podczas meczu, zależnie od tego, ile zdobywamy punktów. Najczęściej wspominano o tym, że Ghost jest w ostatniej kategorii perków, tych odblokowywanych najpóźniej, co powoduje ogromny snowball w meczach i mocno ogranicza dostępne style gry.

Ponadto, dużo mówiło się o tym, że movement nie oferuje teraz aż tyle swobody ze względu na usunięcie slide cancela, a odgłos kroków jest zbyt głośny. Dobra wiadomość jest taka, że większość z najpopularniejszych tematów, poza mini mapą, została zaadresowana przez Infinity Ward.

Planowane zmiany

Drugie beta testy Call of Duty: Modern Warfare 2 ruszają już w czwartek, 22 września. Z tej okazji Infinity Ward opublikowało listę zmian, jakie zostaną wprowadzone w nadchodzącej aktualizacji. Ponadto, już teraz deweloperzy poinformowali, że część usprawnień pojawi się również w premierowej wersji gry.

Infinity Ward w swoim poście nie tylko powiedziało o podjętych decyzjach, ale również zaadresowało część tematów poruszanych przez społeczność. Najważniejsze zmiany dotyczą kroków, perków oraz mechaniki wślizgów.

Dźwięk kroków będzie cichszy, co na pewno ucieszy większość społeczności. Infinity Ward przyznało, że faktycznie słychać je było zbyt dobrze i zostanie to odpowiednio dostosowane w drugiej becie. Mechanika slide’owania z kolei ma być bardziej płynna. Podczas pierwszej bety wielu graczy całkowicie zrezygnowało ze wślizgów na korzyść bunny hopów. Możliwe, że w nadchodzący weekend movement będzie bardziej różnorodny i dostaniemy więcej narzędzi do poruszania się po mapie.

Infinity Ward pokuszą się również o eksperymenty w systemie perków. W drugiej becie atuty ultimate mają być silniejsze, a odblokowywanie perków bonus i ultimate ma przychodzić dużo szybciej. Ponadto, deweloperzy zapowiedzieli zmniejszenie wizualnych efektów podczas strzelania, co powinno znacząco poprawić widoczność. 

W tym samym poście deweloperzy zaadresowali również kilka tematów poruszanych w ostatnim tygodniu przez graczy. Dowiedzieliśmy się w rezultacie, że nie dostaniemy żadnych zmian do mini mapy, a Dead Silence pozostanie Field Upgradem.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy