Reklama

Reklama

​Call of Duty: Warzone 2. Ogromny sukces gry w zaledwie 5 dni od premiery

Call of Duty: Warzone 2 to produkcja, która zgodnie z przewidywaniami, osiągnęła ogromny sukces w branży. Activision pochwaliło się właśnie w mediach społecznościowych rewelacyjnym wynikiem. W zaledwie pięć dni od swojej premiery do rozgrywki dołączyło 25 mln graczy.

W dzisiejszych czasach sektor gier opiera się w dużej mierze na wszelkiego rodzaju remake’ach, remasterach i rebootach. Kontynuacje szlagierowych i hitowych produkcji cieszą się uznaniem. Gracze z nostalgią patrzą w przeszłość, o czym doskonale zdają sobie sprawę wydawcy.

Nic więc dziwnego, że Warzone 2, czyli sequel jednego z najpopularniejszych battle royale z serii Call of Duty, tak bardzo wyczekiwany był przez fanów. Oczywiście gra otrzymała szereg urozmaiceń i nowości. Pojawiła się nowa ogromna mapa Al Mazrah, tryb DMZ, nowy Gułag w wersji 2.0, jak również odświeżone bronie, które oddano do dyspozycji żołnierzy.

Reklama

Z jaką skalą sukcesu mamy do czynienia w przypadku drugiej odsłony Warzone? Z naprawdę dużą. Wydawcy gry pochwalili się imponującym wynikiem. Wystarczyło pięć dni od oficjalnego debiutu produkcji, by zalogowało się do niej ponad 25 mln graczy. Dla porównania oryginalna część Warzone zanotowała sukces, ale na przeforsowanie bariery 30 mln graczy musiała poczekać aż 10 dni. Wiele wskazuje więc na to, że Warzone 2 nie tylko powtórzy, ale również jeszcze bardziej przebije sukces jedynki.

Początkowa popularność i wczesne zapędy graczy to jedno. Jawi się drugie pytanie, które brzmi, czy Warzone 2 będzie w stanie przyciągnąć szerszą społeczność na dłuższy czas? Pierwsze recenzje gry nie są niestety pozytywne. Produkcja Activision torpedowana jest przede wszystkim za niezliczoną ilość błędów, ogromną mapę, na której często nic się nie dzieje przez dłuższy czas i skomplikowane oraz nieintuicyjne menu główne.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy