Reklama

​Counter-Strike 2. Nadchodzi nowy antycheat - jak działa VAC Live?

Ogłoszenie gry Counter-Strike 2 przez Valve wywołało gigantyczne wręcz zamieszanie wśród fanów popularnej taktycznej strzelanki CS:GO. Co chwila dowiadujemy się o kolejnych funkcjach w nadchodzącej grze, a jedną z takowych jest zupełnie nowy system antycheat.

Counter-Strike 2 został zaprezentowany kilka dni temu. Od tamtego czasu spora część graczy i streamerów przystąpiła do intensywnych testów gry. W nowej odsłonie uświadczymy zupełnie innego funkcjonowania granatów dymnych. Poprawie ulegnie także oprawa wizualna na znanych mapach oraz część animacji związanych m.in. z eksplozjami.

Warte odnotowania jest także to, że znany tickrate zastąpiony zostanie zupełnie nową technologią od Valve zwaną subtick. To ma poprawić płynność strzelania i rzucania granatów, jak również sam sposób poruszania się.

Reklama

Główna krytyka adresowana w kierunku poprzedniej odsłony Counter-Strike: Global Offensive dotyczy w dużej mierze systemu antycheat. W grze partycypuje mnoga liczba oszustów uprzykrzająca rozgrywkę uczciwym jednostkom. Szczególnie zjawisko uwydatniło się w momencie, gdy popularny CS:GO przeszedł na model free-to-play i stał się w pełni darmową gra.

Counter-Strike 2 otrzyma VAC Live. Jak działa nowy system antycheat?

Najwyraźniej Valve chce rzucić rękawice oszustom i wprowadzić rewolucyjne zmiany w Counter-Strike 2. Dociekliwi użytkownicy dokopali się do plików i logów pochodzących z nadchodzącej nowej odsłony taktycznej strzelanki. Okazuje się, że producenci pracują nad systemem o nazwie VAC Live.

VAC Live ma być skuteczniejszym narzędziem niż to funkcjonujące aktualnie w CS:GO. Jeśli podczas meczu cheater zostanie schwytany na gorącym uczynku, to system automatycznie przerwie rozgrywany mecz, który finalnie zostanie anulowany. Jeśli opcja będzie działać na wysokim poziomie skuteczności, to CS 2 doczeka się sporej rewolucji.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike 2 | CS:GO

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy