Reklama

​Counter-Strike 2 oficjalnie ogłoszony! Data premiery i lista nowości

Koniec spekulacji, domysłów i teorii spiskowych. Producenci z Valve odsłonili więcej kart odnośnie nadchodzącej wyczekiwanej gry Counter-Strike 2. Kiedy zadebiutuje na rynku? Jakich nowości możemy się spodziewać?

Counter-Strike 2 - data premiery

Już oficjalnie Counter-Strike 2 pojawi się na rynku w wakacje bieżącego roku. Potwierdzone to zostało przez producentów z Valve. Dokładniejsza data nie jest znana, ale właśnie w tym okresie nowa strzelanka trafi na platformę Steam. Będzie to duża i co najważniejsze darmowa aktualizacja do Counter-Strike: Global Offensive.

Kto może przystąpić do testów w Counter-Strike 2?

CS 2 zadebiutuje w okresie wakacyjnym, ale poprzedzony zostanie oficjalnymi ograniczonymi testami. Dostęp do nich otrzymają tylko wybrani gracze. Uzależnione będzie to m.in. od statusu konta Steam, współczynnika zaufania i czasu spędzonego na oficjalnych serwerach Valve.

Nowość nr 1: działanie granatu dymnego

Reklama

Zmianie ulegnie funkcjonowanie granatu dymnego, jednej z najbardziej taktycznych broni w grze. W Counter-Strike 2 popularny smoke tworzył będzie dynamiczne obiekty wolumetryczne współdziałające ze środowiskiem i reagujące na ostrzał, eksplozje i oświetlenie. Na przykład pociski broni i inne granaty będą mogły rozpraszać dym i zwiększać pole widzenia gracza. Ponadto dym z granatu będzie wydostawał się przez otwarte okna i wybite szyby. Może także wymieszać się z dymem pochodzącym z innego źródła.

Zapomnijcie o tickrate. Nadciąga subtick!

Zgodnie z przypuszczeniami, które publikowaliśmy na łamach naszego serwisu, tickrate przechodzi do lamusa. Valve opracowało nową technologię zwaną sub-tick, która ma zaprowadzić rewolucję w gameplayu. W Counter-Strike 2 strzelanie oraz poruszanie się będzie za każdym razem tak samo płynne.

Mapy doczekają się gruntownego odświeżenia

Oczywiście zmiany dotknęły także map. Oprócz większej liczby szczegółów pojawią się także nowe funkcje renderowania i oświetlenia. Wszystko to dzięki silnikowi Source 2, na którym budowany będzie Counter-Strike 2.

Sama fizyka map również otrzyma ulepszenia. Poszczególne obiekty będą realistyczniejsze, na przedmiotach ujrzymy także odbicia światła. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wszystkie mapy najpewniej zachowają swoją strukturę. Oznacza to, że doczekają się zauważalnych ulepszeń graficznych, ale nie zostaną przebudowane, zmienione i wzbogacone o ogrom nowych elementów.

Valve kusi się także o udostępnienie narzędzi i funkcji renderowania silnika Source 2 twórcom map, dzięki czemu kreatywni i utalentowani mapperzy będą mogli w prostszy sposób kompilować, eksperymentować i tworzyć nowe plansze oraz dodatki.

Counter-Strike 2 - co ze skinami? Czy znikną z gry?

Valve deklaruje jednoznacznie: wszystkie kosmetyczne przedmioty zostaną przeniesione z CS:GO do Counter-Strike 2. Co więcej, skiny będą prezentować się lepiej, dzięki nowemu silnikowi Source 2. Tak, to doskonały moment na to, by odetchnąć.

Interfejs, menu, efekty, dźwięk

Wizualnych usprawnień doczeka się tak naprawdę wszystko, poczynając od menu głównego, przez interfejs, animacje strzelania, a nawet rozprysku łusek czy krwi na ścianie. Zmieni się zachowanie wody, eksplozji, granatów. Oprócz tego pojawią się nieznane dotąd efekty otoczenia m.in. ładunków C4. W skrócie rzecz ujmując - nadchodzi znacznie większy realizm, jakiego świat CS'a jeszcze nie widział!

Podobne zmiany tyczą się również dźwięku, który został poddany ponownej obróbce. Efekty audio będą bardziej wyraźne i przestrzenne.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Valve | Counter-Strike 2 | CS:GO
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy