Reklama

Reklama

Counter-Strike szydzi z Rosji. Na mapie umiejscowiono traktor holujący opancerzony pojazd

​Najnowsza aktualizacja w Counter-Strike: Global Offensive nie przyniosła co prawda wielkich i przełomowych zmian, ale na jednej z map zaimplementowano jawne nawiązanie do trwającej wojny na Ukrainie. Dodano bowiem... traktor holujący rosyjski pojazd.

Mało kto spodziewał się zakpienia z Rosji w tak wyjątkowy sposób. Przybliżmy jednak nieco kontekst całej sytuacji. Pod koniec lutego ukraińska telewizja TV24 zakomunikowała, iż pod Chersoniem Romowie ukradli czołg rosyjskim wojskom. Nagrania przedostały się do sieci i bardzo szybko podbiły niemal wszystkie media społecznościowe.

Jak się szybko okazało, rosyjskich maszyn udało się skraść więcej, ale szczególną popularnością cieszył się jeden klip prezentujący, jak ukraiński rolnik ciągnie przy pomocy traktora pojazd na gąsienicach. Więcej groteski temu filmowi dodaje fakt, że na samym jego końcu widzimy osobę, która... biegnie za skradzioną maszyną.

Reklama

Counter-Strike w nietuzinkowy sposób szydzi z Rosji

W najnowszej aktualizacji, która zagościła w grze Counter-Strike: Global Offensive zaimplementowano szereg zmian i poprawek, ale najwięcej rozgłosu zebrał nietypowy easter egg. Mapa de_crete doczekała się umiejscowienia na niej traktora, który holuje rosyjski pojazd wojskowy.

Jest to oczywiście silne nawiązanie do sytuacji, która miała miejsce pod Chersoniem. Mało kto się jednak spodziewał, że w popularnej grze wideo uświadczymy wyśmianie Rosji w tak nieszablonowy sposób.

Wnikliwi obserwatorzy dostrzeli również na mapie de_crete jeszcze inne nawiązania do trwającej wojny, a te jawnie opowiadają się za ukraińską stroną w tym konflikcie.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy