Reklama

Reklama

CS:GO. ​Mapa Anubis odmieni oblicze gry? Opis i charakterystyka

Counter-Strike: Global Offensive doczekał się sporych przetasowań. Z puli map wycofano legendarnego Dusta2. Zastąpi go Anubis, rozgrywający się w scenerii urokliwego Egiptu.

Dust2 to prawdopodobnie najbardziej kultowa mapa w historii wszystkich strzelanek, jakie ukazały się na rynku. Nic więc dziwnego, że decyzja Valve o wycofaniu tej planszy z czynnej puli map wywołała niemałe zamieszanie w środowisku graczy.

Warto jednak bliżej przyjrzeć się mało znanej do tej pory lokacji Anubis, która właśnie oddana została do dyspozycji graczy w ramach puli map jako swoiste zastępstwo popularnego dusta.

Anubis w puli map turniejowych CS:GO

Anubis (de_anubis) to mapa stworzona przez społeczność graczy, a nie producentów gry z Valve. Lokacja powstała z inicjatywy trójki projektantów, którzy działają pod nickami: Roald, jakuza, jd40.

Reklama

Historia Anubis jest dosyć krótka, lecz niesamowicie zawiła. Pierwotnie mapa przywędrowała do gry 31 marca 2020. Od kwietnia tego samego roku plansza umieszczona została w trybie Competitive. Wystarczył lekko ponad rok, by finalnie lokacja znowu zniknęła z gry.

Z okazji 10-lecia istnienia CS:GO na rynku, Anubis ponownie przywrócono do rozgrywki, a dosłownie kilka dni po zwieńczeniu turnieju IEM Rio 2022 Major, lokacja zasiliła aktywną pulę map, zamieniając przy tym Dust2, który z tejże puli (tymczasowo) wypada. Od teraz Anubis będzie w pełni grywalną planszą na profesjonalnych turniejach. Wśród normalnych graczy zapewne także znajdzie wielu zwolenników.

Anubis rozgrywa się najprawdopodobniej gdzieś na obrzeżach Egiptu. Świadczy o tym również warstwa wizualna mapy, która na pierwszy rzut oka mocno przypomina wspomniane wyżej państwo. Doświadczymy tutaj charakterystyczną dla tej części Afryki architekturę, budynki i wiele pomniejszych elementów. Z całą pewnością Anubis wniesie na profesjonalną scenę CS:GO bardzo wiele świeżości.

Obecna pula map prezentuje się następująco:

  • Ancient
  • Overpass
  • Anubis
  • Nuke
  • Vertigo
  • Inferno
  • Mirage
Najlepsze tematy

Reklama