Reklama

Reklama

​Duży sukces ukraińskiego esportowca. Oto najmłodszy milioner w CS:GO

Valeriy "b1t" Vakhovskiy już na stałe zapisze się na kartach historii profesjonalnej sceny Counter-Strike: Global Offensive. 19-letni esportowiec został właśnie najmłodszym milionerem w historii kultowej strzelanki od Valve.

Tym samym Ukrainiec znajduje się wśród dokładnie 21 zawodników, którzy na esportowych arenach przeforsowali magiczną barierę 1 mln dolarów, jeśli chodzi o zarobki turniejowe. Na liście obok Vakhovskiy’ego ujrzymy jeszcze jednego zawodnika zza naszej wschodniej granicy - jest nim oczywiście legendarny Oleksandr "s1mple" Kostylev, który dzierży aktualnie zaszczytne 5. miejsce.

Tytuł najmłodszego milionera w CS:GO wędruje jednak do "b1ta" po dotarciu drużyny Natus Vincere do ćwierćfinału turnieju IEM Rio Major 2022.

Reklama

Fortuna w zaledwie dwa lata - oto historia "b1ta"

Podziw z kolei budzić może droga, jaką przebył 19-letni profesjonalny gracz CS:GO, by znaleźć się wśród elity milionerów. "b1t" swoją karierę prowadził od września 2019 roku, kiedy to dołączył do akademii wspomnianego Natus Vincere. Po ponad rocznych zmaganiach Ukrainiec zasilił szeregi głównej drużyny, a w momencie transferu, Na’Vi znajdowało się na pierwszym miejscu w rankingu drużyn, będąc przy tym na ogromnej fali wznoszącej.

Od tamtego czasu ukraińska drużyna wygrywała turniej za turniejem. Łupem Na’Vi padł BLAST Premier z pulą 600 tys. dol., IEM Kolonia 2021 czy PGL Major Sztokholm 2021. Do tej ekipy powędrował także prestiżowy tytuł Intel Grand Slam wraz z główną nagrodą 1 mln dolarów.

Valeriy "b1t" Vakhovskiy został więc milionerem jeszcze jako nastolatek, a do przebicia granicy zarobkowej na poziomie miliona dolarów potrzebował zaledwie dwóch lat grania na wysokim, profesjonalnym poziomie. Czy nie jest to wystarczająca inspiracja i motywacja dla wszystkich?

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO.

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy