Reklama

EA Sports FC 24 Ultimate Team: Wszystko o Ewolucjach w nowej grze Electronic Arts

Jak przystało na nową odsłonę serii gier piłkarskich Electronic Arts, EA Sports FC 24 zadebiutowało z solidną porcją rewolucji. Największą z nich jest zupełnie nowy system Ewolucji, który otwiera przed graczami niespotykane do tej pory możliwości w budowaniu składu.

Jak działają Ewolucje w EA Sports FC 24?

Ewolucje pozwalają ulepszyć posiadane karty, podnieść ich statystyki oraz ocenę ogólną w zamian za wykonanie kilku prostych zadań. Czasami zapewniają one również wybranemu zawodnikowi alternatywną pozycję albo dodatkowe gwiazdki sztuczek lub słabszej nogi.

Jak ewoluować kartę w FUT?

Aby ulepszyć zawodnika, najpierw musimy mieć kartę, która spełnia wymagania wybranej Ewolucji. Każda Ewolucja zapewnia stałe ulepszenia, ale również wymaga spełnienia konkretnych oczekiwań. Wśród nich zawsze znajduje się ocena ogólna, a ponadto maksymalna wartość konkretnych statystyk lub pozycja.

Reklama

Kiedy zdobędziemy kartę do wybranej Ewolucji, wystarczy wybrać ją w odpowiedniej zakładce, a później zatwierdzić zawodnika, którego chcemy do niej użyć. Z każdej Ewolucji może skorzystać wyłącznie jedna karta, więc decyzja ta powinna zostać dobrze przemyślana. Nie da się bowiem zapełnić podstawowego składu ewoluowanymi kartami.

Większość Ewolucji jest darmowa i można po prostu skorzystać z nich w wyznaczonym przedziale czasowym. Na start EA zapewniło jednak dodatkową, płatną Ewolucję w postaci Relentless Winger. Jej koszt to 50 tysięcy monet lub 1000 punktów FC.

Czy ewoluowaną kartą można handlować?

Nie. Ewolucje nie wymagają na szczęście bycia pierwszym właścicielem wybranej karty. Możemy kupić zawodnika z rynku, a później poddać go ewolucji. Po aktywowaniu pierwszego zadania ewolucji wybrana karta staje się niewymienna i nie możemy wystawić jej na rynek transferowy.

Najlepsi zawodnicy do Ewolucji

Biorąc pod uwagę wymagania dotychczasowych Ewolucji, jest to system zachęcający do eksperymentów i znacząco zwiększający pulę grywalnych kart w pierwszych tygodniach trybu Ultimate Team. Maksymalne, wymagane oceny ogólne są dosyć niskie, a niektóre Ewolucje przyjmują nawet wyłącznie karty brązowe. Nie będziemy więc ulepszać Messiego, Mbappe czy kart specjalnych.

Do Ewolucji najlepiej podejść bardziej osobiście i zamiast martwić się o metę EA Sports FC 24, poeksperymentować ze zdobytymi kartami i spróbować ulepszyć te, którymi grało Wam się dobrze i w których widzicie potencjał. Jeżeli jednak potrzebujecie pomocy w wykorzystaniu niektórych Ewolucji, w ostatnich dniach gracze odkryli kilku solidnych kandydatów. Drugą opcją w kategorii Relentless Winger jest Jota z pięcioma gwiazdkami sztuczek, który gra jednak w Al Itthiad i może spowodować drobne problemy ze zgraniem.

Szczególną popularnością cieszy się Ansu Fati. Lewy skrzydłowy może najpierw skorzystać z Welcome to Evolutions, a później z płatnej Ewolucji Relentless Winger. Dzięki tej kombinacji jego ocena ogólna rośnie aż do 95 i dostajemy potężną, szybką i bardzo dynamiczną kartę, która bardzo dobrze sprawdza się również na szpicy.

Gracze zainteresowani ulepszeniem napastników powinni z kolei bliżej przyjrzeć się Darwinowi Nunezowi oraz Timo Wernerowi. Nunez jest znacznie wyższy i będzie lepiej radził sobie przy dośrodkowaniach, a Werner jest nieco zwinniejszy i ma pięć gwiazdek słabszej nogi. Równie silną alternatywą do obu tych zawodników jest jeszcze Arnaut Danuma z Evertonu.

Dzięki Ewolucji Pacey Protector głośno zrobiło się ostatnio o Joelu Matipie. Obrońca Liverpoolu gra w bardzo popularnej lidze, wpasuje się do wielu składów, a po ulepszeniu staje się bardzo mocnym defensorem, który łatwo przepychać będzie rywali w polu karnym. Miłośnicy ligi włoskiej mogą z kolei zerknąć na Chielliniego, a jeżeli ta dwójka nie przypadła Wam do gustu, obiecująco wyglądają również Lindelof i Milenković.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: EA Sports FC 24 | FIFA
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy