Reklama

Epic Games kontra Apple: Ciąg dalszy walki o miejsce dla Fortnite'a w sklepie App Store

Epic Games, twórcy popularnej gry Fortnite, nie ustaje w próbach wprowadzenia swojego sklepu z aplikacjami na iPhone'y. Mimo nowych przepisów UE, które umożliwiają udostępnianie na iOS sklepów z aplikacjami z innych źródeł, Apple dwukrotnie odrzuciło zgłoszenie Epic Games Store, argumentując źle zaprojektowanymi przyciskami w menu.

Według Epic Games Apple odrzuciło ich zgłoszenie ze względu na wygląd i położenie przycisku "Instaluj", który rzekomo zbyt mocno przypomina przycisk "Pobierz" w App Store. Z podobnym uzasadnieniem spotkał się także inny element Epic Game Store, tj. etykieta "Zakupy w aplikacji".

Epic Games uważa, że Apple działa w sposób "arbitralny, blokujący i naruszający reguły DMA". Firma podzieliła się swoimi obawami z Komisją Europejską, potwierdzając gotowość do uruchomienia sklepu Epic Games Store oraz aplikacji Fortnite na iOS w UE w najbliższych miesiącach, o ile Apple nie wprowadzi kolejnych przeszkód.

Reklama

Konflikt między Apple a Epic Games trwa od dawna. W 2020 roku Apple usunęło Fortnite z App Store po tym, jak Epic Games wprowadziło własny system płatności, omijając tym samym prowizje Apple. Sprawa trafiła do sądu, który orzekł na korzyść Apple. Teraz, w 2024 roku, firmy ponownie spotykają się na wojennej ścieżce.

Czy Epic Games uda się przełamać opór Apple i wprowadzić swój sklep na iPhone'y? Przekonamy się prawdopodobnie za jakiś czas. Kolejna walka o dostęp do iOS z pewnością będzie długa i zacięta.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games | Apple | Fortnite
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy