Reklama

Reklama

FIFA 23: Burza związana z rosyjskimi piłkarzami

​Minęło kilka godzin od premiery FIFA 23, gdy w internecie już rozpętała się związana z tą produkcją. W grze pojawiają się rosyjscy zawodnicy pod flagą tego kraju. Jeden z ukraińskich esportowców poruszył ten temat na Twitterze.

EA Sports obiecywało wykluczenie Rosji

Kanadyjskie studio zajęło bardzo jednoznaczne stanowisko w sprawie Rosji po inwazji na Ukrainę. EA Sports wykluczyło natychmiast rosyjskie kluby oraz reprezentację narodową tego kraju. Ruch ten spotkał się z dużym uznaniem w środowisku gamingowym.

"Elektronicy" zapowiedzieli również, że FIFA 23 będzie pozbawiona rosyjskich emblematów, klubów, drużyny narodowej. Miał być to sprzeciw wobec ciągle trwającej wojny za naszą wschodnią granicą, w której agresorem jest właśnie Rosja. Studio wydało w lipcu nawet oświadczenie w tym temacie.

Reklama

Okazuje się jednak, że w FIFA 23 są elementy rosyjskie. Niektórzy użytkownicy czują się w związku z tym oszukani i widzą niekonsekwencję w działaniach Kanadyjczyków. Szczególnie w tym temacie głośno zrobiło się na Twitterze.

Profesjonalny gracz FIFA dostrzegł niekonsekwencję

Profesjonalny gracz FIFA z Ukrainy - Yevhen Mostovyk na Twitterze poruszył kwestię flag rosyjskich zawartych w FIFA 23. Okazało się piłkarze z tego kraju, grający na co dzień w Serie A, Bundeslidze czy Primera Division nadal są oznaczani pod flagą rosyjską.

Mężczyzna wyznał, że ukraińska społeczność może czuć się bardzo zawiedziona, widząc w tak znanym tytule flagę agresora, który od ponad pół roku bombarduje ukraińskie miasta. Oznaczone zostało konto studia EA Sports. Producenci jak na razie nie odpowiedzieli na te zarzuty.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy