Reklama

​FIFA 23 najlepiej sprzedającą się odsłoną w całej historii tej serii?

Od premiery gry FIFA 23 minęło już kilka ładnych miesięcy. W międzyczasie przeszliśmy przez Mistrzostwa Świata w Katarze, które tylko podkręciły popularność produkcji, a teraz przedstawiciele z Electronic Arts pochwalili się, iż wszystko zmierza do tego, by najnowsza piłkarska odsłona z serii FIFA pobiła wszelkie rekordy.

Sukces po premierze zwiastował historyczne wyniki

Przypomnijmy, że FIFA 23 debiutowała we wrześniu poprzedniego roku i wprowadziła do rozgrywki szereg nowości i zmian. Prócz wyczekiwanego przez graczy cross-playu, doczekaliśmy się także rozwinięcia kobiecej sceny i kobiecych lig, technologii HyperMotion2, trybu mundialowego i przebudowanego systemu FUT.

Pomimo tego, że najnowsza odsłona piłkarskiej serii trwającej już blisko 30 lat zaliczyła na starcie chwile po swojej premierze kilka sporych wtop, to niemal od samego początku mogliśmy mówić o ogromnym komercyjnym sukcesie produktu. FIFA 23 zebrała w zaledwie tydzień ponad 10 mln graczy, co było wynikiem historycznym. Dla porównania poprzednia odsłona przyciągnęła 9,1 mln graczy... ale w 10 dni od debiutu.

Reklama

Teraz najprawdopodobniej jesteśmy blisko kolejnego rekordowego wyniku. Podczas konferencji EA dyrektor generalny Andrew Wilson podkreślił, że wszystko zmierza do tego, by FIFA 23 stała się największym tytułem w historii tej serii. To wszystko poświadczać mają wyniki - w samej Ameryce Północnej sprzedaż gry wzrosła o 50% z roku na rok - na półkach sklepowych najświeższa piłkarska odsłona również znajduje się na szczycie bestsellerowych tytułów.

Co więcej, Wilson dodał, że w trzecim kwartale 2022 roku FIFA 23 "osiągnęła rekordowe zaangażowanie", co także jest dowodem na to, że w przypadku tej gry możemy mówić o dużym komercyjnym sukcesie. Warto jednak podkreślić, że odsłona sygnowana numerem 23 będzie ostatnią częścią wydawaną pod szyldem FIFA.

Blisko 30-letnia umowa między piłkarską federacją a kanadyjskim studiem Electronic Arts dobiegła końca. W tym roku nowa gra piłkarska od EA zadebiutuje pod nazwą EA Sports FC. Wiadomo także, że FIFA również zamierza pracować nad własną grą. Nie wiadomo jednak, kto w tym przypadku będzie odpowiadać za proces twórczy nowego dzieła.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23