Reklama

Reklama

Fortnite. Aktualizacja już w grze. Co nowego w Sezonie 3 Rozdziału 3?

Nadeszła wiekopomna chwila. Oficjalnie witamy Sezon 3 Rozdziału 3 w popularnej grze battle royale - Fortnite. Jak zwykle producenci z Epic Games przygotowali dla wszystkich graczy masę nowości. Jakie zmiany nastąpiły?

Miniony sezon zwieńczony wydarzeniem ”Zderzenie”

Sezon 2 Rozdziału 3 zwieńczony został fantastycznym wydarzeniem "Zderzenie", które miało miejsce 4 czerwca o godz. 22:00 czasu polskiego. Event przyciągnął w szczycie ponad 900 tysięcy oglądających w serwisie Twitch. Kto zechciał, mógł poddać się tym doświadczeniom i wziąć udział samemu, dołączając do rozgrywki w czasie trwania wydarzenia.

Nowe skórki do zdobycia

Reklama

Zgodnie z przeciekami, które pojawiały się już wcześniej, do Fortnite wkracza Ciemna Strona Mocy z Gwiezdnych Wojen, a więc w grze będzie można zdobyć w Karnecie Bojowym skórkę samego Dartha Vadera. Oprócz niego, do zdobycia będą m.in.:

  • Evie, otrzymywana natychmiast wraz z karnetem bojowym
  • Klik
  • Adira
  • Burzowy Wędrowiec
  • Malik
  • Sabina

Późniejszy etap sezonu przyniesie ze sobą z kolei skina legendarnej postaci. Będzie nim sam Indiana Jones.

Zmiany na mapie. Nowy biom

Jak co Sezon, mapa Fortnite doczekała się pewnych przemian. Na wyspie wyrosło Drzewo Rzeczywistości, które jest zupełnie nowym, nieodkrytym i nieznanym dotąd biomem.

"Wodospad Rzeczywistości" to las pełen grzybów, grzybowych odbijaczy i fioletowych drzew. Gracze mogą płynąć tutaj wodospadami, penetrować nieodkryte jaskinie i unosić się w powietrzu przy pomocy gejzerów.

Swojego powrotu doczekały się również Kulozjady. Po raz kolejny będzie można przetaczać się po powierzchni mapy. Twórcy pokusili się jeszcze o dodanie kolejki górskiej, z której będzie można korzystać.

Nowe mechaniki i bronie

Od teraz doświadczać można przejażdżki... na dzikich zwierzętach. Wskakiwać można na wilka bądź dzika, a tym samym szybciej przemieszczać się po mapie. Co ciekawe, w trakcie ruchu będzie można używać broni i mierzyć się z przeciwnikami.

Deweloperzy zdecydowali się urozmaicić dosyć nową jeśli chodzi o Fortnite’a mechanikę - ślizganie. Od teraz ześlizgnięcie z wąskiej powierzchni będzie wiązało się z zachowaniem pędu. Nieprzerwany ślizg pozwoli więc uzyskać większą szybkość i dłuższą przebieżkę.

Na bitewnych arenach pojawią się również nowe bronie. Wśród nich:

  • Strzelba dwustrzałowa (strzelba-pompa, za sprawą której można odnieść druzgocące efekty)
  • Karabin strzelca wyborowego DMR (zasięg tej broni mieści się między karabinem szturomowym i karabinem snajperskim)
  • Karabin szturmowy Młot (szybkostrzelna broń ze sporym odrzutem, która nierzadko może być nieodłącznym pomocnikiem w pokonaniu rywali)
Najlepsze tematy