Reklama

Reklama

Fortnite: Duże problemy z FPS-sami w nowym sezonie

18 września zadebiutował nowy Sezon w Fortnite: Battle Royale. Rozgrywka została znacznie zmodyfikowana. Do gry zostały dodane nowe bronie, przedmioty czy lokacje. Jednak aktualizacja zawiera sporo błędów, na które skarżą się gracze.

Nadszedł długo oczekiwany sezon w Fortnite

W niedzielę Epic Games zaktualizowało Fortnite: Battle Royale. W głównej roli był oczywiście nowy Sezon i związany z nim Karnet Bojowy. Fani tego tytułu od dłuższego czasu oczekiwali na nową zawartość. Do zdobycia są nowe skiny, emotki czy też V-Dolce. Po aktualizacji mapa znacznie zmieniła swój wygląd w większości lokacji. Nowy Sezon stoi pod znakiem chromu. Niektóre obszary zostały pokryte chromowaną cieczą, przez co mają nietypowy, srebrzysty połysk. Ma to wpływ także na bronie.

Reklama

Te chromowane zwiększają swoje statystyki po zadaniu odpowiedniej liczby obrażeń rywalom. Nowa zawartość jednak przysporzyła sporych problemów graczom. Wielu z nich skarży się na problemy techniczne, pomimo posiadania sprzętu spełniającego wymagania postawione przez twórców. Utrudnienia te są uciążliwe, o czym sygnalizują w serwisach społecznościowych.

Duże problemy z Fortnite’m. Twórcy o nich już wiedzą

Największym problemem wydaje się być crashowanie gry. Wielu graczy skarży się na to, że produkcja wyłącza się w momencie dołączania na serwer. Nie wiadomo, czym jest spowodowana ta usterka, ale tego typu awaria uniemożliwia rozgrywkę tysiącom graczy. Innym problemem są spadki klatek na sekundę, czyli tak zwanych FPS-ów.

Co ciekawe, dotyczy to głównie tych miejsc, które zostały pokryte chromem. Wydaje się więc, że to w tym tkwi problem większości użytkowników. Optymalizacja odświeżonych lokacji została niestety w jakimś stopniu zaniedbana i studio Epic Games będzie musiało rozwiązać ten problem w najbliższym czasie. Gracze zazwyczaj na początku sezonu chcą grać jak najwięcej, zatem Amerykanie muszą postarać się zaradzić temu kryzysowi w błyskawicznym tempie.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Epic Games

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy