Reklama

Reklama

​Fortnite. Epic Games wyłączyło najważniejszy przedmiot nowego sezonu

Młot Uderzeniowy przynajmniej tymczasowo wyłączony został z rozgrywki w Fortnite. O powodach takiej decyzji producentów z Epic Games zadecydował błąd, z którego korzystało wielu graczy.

Początek grudnia poprzedniego już roku przyniósł do Fortnite szereg zmian. Wraz z debiutem Rozdziału 4 Sezonu 1 popularny battle royale otrzymał wsparcie silnika Unreal Engine 5.1, a ponadto zupełnie nową mapę i świeże lokacje, nowe przedmioty do leczenia oraz bronie.

Jedną z broni, która miała zarówno aktywne, jak i pasywne zastosowanie był Młot Uderzeniowy. W pierwszym wariancie gracz mógł uderzać w nim ziemię i niszczyć całe otoczenie, zadając przy tym obrażenie swoim przeciwnikom. Drugie użycie tej broni służyło natomiast to zwiększenia mobilności naszego bohatera i szybszego przemieszczania się po mapie.

Reklama

Od samego debiutu tej śmiercionośnej broni, społeczność Fortnite podchodziła do niej dosyć ambiwalentnie. Jedni chwalili rewolucyjne rozwiązania młota, inni z kolei twierdzili, że broń jest zdecydowanie zbyt silna w porównaniu do innego arsenału dostępnego na początku Rozdziału 4.

Minął lekko ponad miesiąc i Epic Games zdecydowało się na usunięcie Młota Uderzeniowego. Co ciekawe, powodem decyzji nie były narzekania graczy, a błąd, z którego korzystało naprawdę wielu. Rzeczony młot w pewnych warunkach można było używać w nieskończoność, co w konsekwencji powodowało, że gracze byli w stanie w mgnieniu oka przemieszczać się z jednego krańca mapy na drugi.

Producenci gry w oficjalnym komunikacie podali, że przedmiot powróci do rozgrywki już w kolejnej aktualizacji, kiedy deweloperom uda się rozwiązać ten problem.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | ​Epic Games

Reklama