Reklama

Reklama

Fortnite i Xbox: Zebrano ponad 50 milionów dolarów dla Ukrainy

​Kilka dni temu w grze Fortnite zadebiutował nowy, rewolucyjny pod wieloma względami sezon. W związku z tym, producenci z Epic Games wraz z firmą Xbox postanowili uruchomić kampanię wspierającą Ukrainę.

Co to oznacza w praktyce? W okresie od 20 marca do 3 kwietnia tego roku wszystkie wpływy netto zebrane w grze Fortnite zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną dla osób, które zostały dotknięte wojną na Ukrainie.

Początek nowego sezonu w najpopularniejszej grze typu battle royale na rynku to idealny moment na to, by właśnie taka kampania mogła zostać realizowana. Nowy sezon zawsze obfituje w wiele dodatków i rewolucyjne mechaniki. To właśnie w tym okresie dzieje się najwięcej, a gracze najchętniej sięgają po swoje portfele i wydają realne pieniądze na przeróżne dodatki, usprawniające rozgrywkę.

Reklama

Współpraca Epic Games z Xboxem zdecydowanie przerosła oczekiwania wszystkich. Już w pierwszą dobę od ogłoszenia tej akcji, udało się zebrać 36 milionów dolarów, o czym nie omieszkali poinformować twórcy gry Fortnite.

Xbox i Fortnite zebrali ponad 50 milionów dolarów na pomoc Ukrainie. Wystarczyły dwie doby

Po dwóch dniach osiągnięto oszałamiającą kwotę w wysokości 50 milionów dolarów... a to jeszcze nie koniec, bowiem cała akcja potrwa aż do 3 kwietnia. Czy przebita zostanie granica zawrotnych 100 milionów dolarów?

Jak podaje na swojej stronie Epic Games, środki przekazane zostaną na organizacje: Direct Relief, Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), Światowy Program Żywnościowy Narodów Zjednoczonych (UNWFP) oraz dla Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców (UNHCR).

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games | Xbox | Microsoft

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy