Reklama

IEM Katowice 2023: G2 Esports triumfuje w Spodku!

​G2 Esports pokonało na czterech mapach Heroic 3:1 w wielkim finale Intel Extreme Masters w Katowicach. Międzynarodowa ekipa była faworytem całego turnieju i podtrzymuje swoją świetną passę zwycięstw.

W finałowym spotkaniu zmierzyły się ze sobą zdecydowanie najlepsze drużyny katowickiej imprezy. Duńczycy z Heroic zajmują pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu HLTV. Natomiast G2. Esports od tygodni jest nie do zatrzymania i uchodziło za faworyta IEM Katowice. Finał rozgrywek jest w formacie BO5, więc któraś z formacji musi wygrać aż trzy mapy, by sięgnąć po trofeum i 400 tysięcy dolarów.

Reklama

Nuke

Nuke od początku był pod kontrolą międzynarodowej ekipy G2. NiKo wraz z kolegami ewidentnie demonstrowali lepsze przygotowanie pod względem taktycznym. Nie dawali oni wielu szans swoim przeciwnikom na nawiązanie walki. Były momenty, w których Heroic zrywało się, by uratować wynik, ale to ostatecznie G2 wygrało 16:12.

Mirage

Inny przebieg spotkania widzieliśmy za to na wybranym przez Duńczyków Mirage. Skandynawowie spisywali się znakomicie w pierwszych rundach. Zdołali osiągnąć kilka punktów przewagi i wydawało się, że bez większych problemów doprowadzą do wyrównania wyniku całego pojedynku. G2 Esports w ostatnich rundach pierwszej części odrobiło jednak część strat i na półmetku Heroic wygrywało już tylko 9:6.

Uskrzydleni zawodnicy G2 Esports świetnie prezentowali się po zmianie stron. Zdobyli aż dziesięć rund, przegrywając jedynie cztery. To pozwoliło wygrać stosunkiem 16:13. Wtedy G2 było już bardzo bliskie wygranej w Katowicach.

Inferno

Na Inferno, wybranym przez G2 to właśnie ta drużyna była teoretycznie faworytem i miała autostradę do wygrania całych rozgrywek. Po raz kolejny jednak widzieliśmy odrodzenie Duńczyków. Heroic, podobnie jak na poprzedniej mapie świetnie rozpoczęło starcie, by potem oddać inicjatywę rywalom. Drużyna, której kapitanem jest doświadczony CadiaN nie poddała się i wygrała na mapie wybranej przez rywala 16:11.

Ancient

Czwarta mapa - Ancient miała najbardziej jednostronny przebieg. Pomimo tego, że Heroic teoretycznie powinno na niej lepiej się czuć, to G2 miało kontrolę nad wydarzeniami na serwerze. Duńczycy wydawali się być kompletnie bezradni.
Ostatecznie czwarta odsłona zakończyła się zwycięstwem G2 aż 16:7 i to do nich trafiło trofeum za triumf w IEM Katowice 2023.

Tym samym NiKo w swoim czwartym katowickim finale w końcu sięgnął po puchar Intel Extreme Masters w stolicy Górnego Śląska.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: IEM Katowice 2023 | ​G2 Esports

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy