Reklama

Reklama

Iga Świątek: "Czuję się stara". Zaskakująca wypowiedź Polki nt. Twitch.tv

​Iga Świątek jest w tym roku bezspornym numerem jeden w kobiecym tenisie. Polka sięgnęła aż po 7 turniejów, a to jeszcze nie koniec, gdyż przed 21-latką jeszcze dwa występy. Nasza rodaczka została zapytana o Twitcha podczas obecności w San Diego, gdzie odbywał się TwitchCon. Padła zaskakująca odpowiedź.

Iga Świątek od dwóch lat jest niewątpliwie jedną z największych gwiazd sportu, a w tym roku weszła do grona czołowych sportowców na świecie. W 2022 roku sięgnęła po dwa wielkoszlemowe turnieje (Roland Garros, US Open) i wygrała aż siedem turniejów.

Mieszkanka Raszyna jest absolutnym światowym top 1 w rankingu WTA. Polka przebojem wdarła się na szczyt tenisowego świata i nic nie wskazuje na to, że miałaby z niego zejść. Reprezentantka naszego kraju obecnie przebywa w San Diego, gdzie przygotowuje się do turnieju rangi WTA 500. Będzie tam zdecydowaną faworytką.

Reklama

W tym mieście odbywał się niedawno także TwitchCon - impreza organizowana przez platformę do streamowania Twitch.tv, gdzie pojawili się twórcy internetowi z całego świata. Z tej okazji Polka oraz Amerykanka Coco Gauff zostały zapytane o Twitcha i ogólnie o streaming. Odpowiedzi były zaskakujące.

Gauff wskazuje na pozytywy Twitcha, Światek go nie zna

Tenisiści chętnie sięgają do streamingu. Najbardziej znanym przykładem jest Taylor Fritz, który nie ukrywa, że jedną z jego pasji jest streamowanie. Amerykański tenisista wygrał sowitą kwotę pieniędzy w różnych charytatywnych turniejach dla twórców internetowych.

Teraz o swoich doświadczeniach z Twitchem, ale w roli widza, opowiedziała Coco Gauff - jedna z amerykańskich tenisistek, która ma perspektywy, by być w przyszłości wielką gwiazdą.

18-latka powiedziała, że w tym roku podchodzi z większym relaksem do tenisa. Pomaga w tym jej YouTube oraz właśnie Twitch. Gauff od wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu zmieniła swoje nastawienie do życia. Dlatego też przy okazji turnieju tenisowego zdecydowała się odwiedzić TwitchCon.

O platformę należącą do Amazona zapytana została również Iga Świątek. Polka udzieliła jednak bardzo zaskakującej odpowiedzi.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy