Reklama

Kajetan Kajetanowicz trenuje na symulacyjnej grze wideo

​Kajetan Kajetanowicz to bez wątpienia jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych w historii. Doświadczony zawodnik ma na swoim koncie m.in. tytuły mistrza Polski, Europy oraz wicemistrzostwo świata w klasie WRC 2. 43-latek powiedział w wywiadzie na kanale "WINI" w serwisie YouTube.com o wpływie symulacyjnych gier wideo na jego trening.

Sim racing powoduje rozwój kierowców

Sim racing czyli wirtualne wyścigi stają się coraz bardziej popularną dziedziną esportu. Przez lata były one w cieniu kosztem takich tytułów jak CS:GO, League of Legends czy FIFA. Teraz jednak przeżywają swój wielki rozkwit. Coraz więcej osób angażuje się w wirtualne wyścigi samochodowe.

Reklama

Jednak granie w wirtualną rywalizację wyścigową nie sprowadza się jedynie do zawodów esportowych. Profesjonalni kierowcy wyścigowi również korzystają z symulatorów, by doskonalić swoje umiejętności w prawdziwych bolidach czy autach. Z roku na rok staje się to coraz częstszą metodą treningową zawodowych kierowców. W zespołach Formuły 1 nawet są specjalne osoby funkcyjne do jazdy na symulatorach.

Istotną rolę symulacyjnych gier wideo podkreślają także uczestnicy rajdów samochodowych. Wielokrotny mistrz Polski, trzykrotny mistrz Europy i uczestnik cyklu WRC 2 - Kajetan Kajetanowicz wypowiedział się o tym w wywiadzie na kanale "WINI" na YouTube u Winicjusza Bartkówa - znanego rapera, producenta muzycznego i biznesmena.

Kajetan Kajetanowicz trenuje na symulatorach

Kajetanowicz aktualnie jest na etapie leczenia kontuzji. Urazu nabawił się podczas niebezpiecznego wypadku w trakcie Rajdu Japonii w listopadzie ubiegłego roku. Tym samym kraksa pozbawiła go tytułu mistrza świata kategorii WRC 2. 43-letni sportowiec znalazł jednak sposób na to, by trenować w trakcie rehabilitacji. Są to gry wyścigowe, a w zasadzie symulatory.

Jako, że iRacing to już platforma skierowana bardziej dla profesjonalnych kierowców i esportowców stojących na wysokim poziomie umiejętności, kierowca rajdowy został zapytany o to, czy w przeszłości grał w bardziej zręcznościowe tytuły jak Forza Horizon czy seria Colin McRae Rally. - Oczywiście grałem w gry z serii Colin McRae Rally. To kultowy tytuł - powiedział doświadczony kierowca urodzony w Cieszynie.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy