Reklama

Prezes Wisły Kraków wypowiedział się na temat powrotu esportu do klubu

​Wisła Kraków miała prężnie działającą sekcję esportową. Pod skrzydłami 13-krotnego piłkarskiego mistrza Polski były dywizje CS:GO czy FIFA. "Biała Gwiazda" odeszła od esportu z uwagi na rosnące problemy ekonomiczne. Teraz prezes klubu przywraca nadzieję na reaktywację inicjatywy.

Wisła Kraków nadal w głębokim kryzysie

Wisła Kraków zimą miała bardzo gorący okres. Zatrudniony został dyrektor sportowy, który już pracował w przeszłości w drużynie "Białej Gwiazdy" - Hiszpan Kiko Ramirez. Wraz z nim do klubu przyszło kilku zawodników z Półwyspu Iberyjskiego. Wisła dokonała aż sześciu transferów do klubu (w tym pięciu Hiszpanów), a pięciu zawodników pożegnało się z krakowskim zespołem. Dwóch z nich odeszło na okres wypożyczenia i być może jeszcze wrócą na Reymonta.

Reklama

Klub od lat zmaga się z wielkimi problemami finansowymi. Nowym prezesem został właściciel - Jarosław Królewski. Aktualnie Wisła zajmuje odległe, dziesiąte miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi, co jest rezultatem zdecydowanie poniżej oczekiwań kibiców, sztabu szkoleniowego i władz.

Po spadku o jedną klasę niżej, zaczęto w klubie szukać wielu oszczędności. Jednym z kroków była rezygnacja z sekcji esportowej. Wisła Kraków miała w swoich szeregach m.in. graczy CS:GO czy FIFA. W ubiegłym roku zawodnicy dywizji CS:GO byli bliscy osiągnięcia sukcesu w postaci awansu do fazy grupowej IEM Katowice, ale na koniec zabrakło, by dokonać tej sztuki.

Sternik klubu jest znany ze swojej dużej aktywności na Twitterze. Jeden z kibiców zapytał o przyszłość esportu na Reymonta 22. Otrzymał on jasną odpowiedź.

Powrót esportowej dywizji Wisły jest możliwy

Kluby sportowe bardzo chętnie od kilku lat angażują się w tworzenie dywizji sportów elektronicznych. Trend ten był zauważalny szczególnie w poprzednich latach. Największe kluby europejskie zakontraktowały esportowców, by ci reprezentowali barwy w największych turniejach na świecie. Tym tropem poszły także kluby nad Wisłą. Krakowianie byli jednym z wiodących polskich klubów. Teraz jest szansa na wskrzeszenie tej inicjatywy.

Jeden z kibiców "Białej Gwiazdy" - Jan Lelito zapytał Królewskiego na Twitterze o plany powołania na nowo sekcji esportowej, w przypadku powrotu do PKO Ekstraklasy. Otrzymał on bardzo krótką, ale treściwą odpowiedź. Włodarz Wisły przyznał, że są takie plany. Ucieszyło to kibiców, gdyż Wisła w esporcie miała spore grono kibiców.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | CS:GO

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy