Reklama

Reklama

Nastolatek zastrzelił 10 osób. Wszystko transmitował na żywo w Twitch.tv

​Tragiczne wydarzenia rozegrały się w mieście Buffalo, w zachodniej części stanu Nowy Jork. 18-letni napastnik zastrzelił 10 osób. Trzy inne zostały ranne. Całe zajście transmitowane było przez agresora na żywo w serwisie streamerskim Twitch.tv.

Te feralne zdarzenia rozegrały się w jednym z supermarketów w 250-tysięcznym mieście w Stanach Zjednoczonych. 18-letni Payton S. Gendron przejechał ponad 300 kilometrów ze swojego miejsca zamieszkania, by przeprowadzić masowy atak.

Nastoletni napastnik otworzył ogień do osób znajdujących się we wspomnianym sklepie. Agent biura FBI poinformował na konferencji prasowej, że napastnik zabił 10 z nich i postrzelił trzy kolejne. Większość ofiar była czarnoskóra.

Reklama

Całe zdarzenie transmitowane było przez zamachowca na platformie Twitch.tv. Zabójca uprzednio zamontował kamerę do swojego kasku, która rejestrowała te mrożące krew w żyłach sceny. Na początku 18-latek zastrzelił 4 osoby na parkingu, potem cała akcja przeniosła się już do wewnątrz sklepu.

Morderca opierał swoje przekonania na rasistowskich ideach

Na konferencji prasowej gubernator Kathy Hochul określiła ten tragiczny akt jako "barbarzyństwo" i "egzekucję niewinnych istot ludzkich" oraz "terroryzm białej supremacji".

Jak podaje wiele źródeł - napastnik był wyznawcą ideologii białej supremacji. Głosił również wiele innych teorii opartych na rasistowskich przekonaniach.

Najlepsze tematy