Reklama

Reklama

Natus Vincere wspiera Ukrainę gigantyczną kwotą

Od rozpoczęcia konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą, niemal cała branża sportu elektronicznego pozostała solidarna z Ukrainą. Pomoc nie ustępuje. Ostatnie duże wsparcie napłynęło ze strony popularnej organizacji Natus Vincere.

24 luty 2022 roku to dzień, który już na zawsze zmieni oblicze i bieg wydarzeń na świecie. Agresywny najazd wojsk Putina na tereny Ukrainy nie tylko wstrząsnął całym światem, ale także stał się bezpośrednim pretekstem do wielu późniejszych decyzji społecznych i geopolitycznych.

Wojna w Ukrainie niestety trwa i nikt nie wieści jej rychłego końca w najbliższym czasie. W związku z tym podmioty nadal nie ustępują we wsparciu przede wszystkim finansowym, które niesione jest naszym sąsiadom.

Na'Vi wspiera Ukrainę. Przelew w wysokości 500 tys. dol.

Ostatnie takie wsparcie napłynęło ze strony znanej organizacji esportowej Natus Vincere, która swoją główną siedzibę ma w Kijowie. W ramach partnerstwa z odgórną inicjatywą Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o nazwie U24, Na’Vi przelało łącznie 500 tys. dolarów.

Reklama

Najlepszy aktualnie zawodnik CS:GO i reprezentant Natus Vincere, Oleksandr "s1mple" Kostylev przekazał 100 tys. dol. na ambulansy, 108 tys. dol. napłynęło z kolei od właściciela podmiotu, Maksyma Krippa. Najhojniejsza donacja pojawiła się natomiast od samej ukraińskiej organizacji, która wpłaciła na fundusz okrągłe 200 tys. dol.

Natus Vincere już od początku trwającej wojny wspiera, jak tylko może Ukrainę. Widoczne jest to zwłaszcza w mediach społecznościowych organizacji. W przeszłości na kanałach tego podmiotu pojawiały się liczne apele i prośby o wsparcie, głos zabierali także sami zawodnicy. Pod koniec lutego ubiegłego roku Alexander Kokhanovsky, założyciel tejże organizacji, w pełni uzbrojony wyruszył na front bronić swojej ojczyzny.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO | Natus Vincere

Reklama