Reklama

Reklama

Nawet Lewandowski nie miał szans ze zjawiskowo piękną Alexią

​Pracownicy EA Sports poświęcili bardzo dużo przestrzeni piłce nożnej kobiet w nadchodzącej grze FIFA 23. Dostępne będą między innymi dwie w pełni licencjonowane ligi. Która z piłkarek otrzyma najbardziej wartościową kartę?

Bardzo duża ekspozycja piłki kobiecej

FIFA 23 będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Jednym z nich będzie nadzwyczajnie duża ekspozycja kobiecej piłki nożnej. Do tej pory jedynie żeńskie reprezentacje były dostępne w grze i to był jedyny element piłki nożnej kobiet. Teraz się to zmieni. FIFA 23 zaoferuje aż dwie licencjonowane ligi kobiece - angielska Women’s Super League i francuska Division 1.

Reklama

Takiej ekspozycji kobiety przez FIFA jeszcze do tej pory nie miały. Dwie w pełni licencjonowane czołowe ligi to naprawdę bardzo dużo, jak na fakt, że żeński futbol nie cieszy się jeszcze aż tak wielkim zainteresowaniem wśród graczy, co pokazywały różne ankiety na temat grywalności reprezentacjami pań.

Wraz z jesiennym DLC otrzymamy także możliwość rozegrania Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet, gdzie pojawią się czołowe reprezentacje narodowe. Poznaliśmy statystyki najlepszych piłkarek dostępnych w FIFA 23. Statystyki Alexii Putellas mogą wielu zaskakiwać.

Hiszpanka najlepszą piłkarką globu

Najwyżej ocenianą kartę ma Alexia Putellas. Jej ocena ogólna sięga aż 92 punktów. To więcej, niż przyznano jakiemukolwiek piłkarzowi w grze. O jeden punkt niższy "rating" mają chociażby Robert Lewandowski, Kylian Mbappe czy Karim Benzema. Jest to dla wielu spore zaskoczenie, ale patrząc na dokonania Hiszpanki, nie może dziwić taka postawa Kanadyjczyków.

Alexia Putellas jest jedną z najbardziej utytułowanych piłkarek, które aktualnie biegają po boiskach. 28-latka od 10 lat gra w zespole FC Barcelony i w tym zassie aż sześciokrotnie wygrała Primera Division, siedmiokrotnie Puchar Hiszpanii oraz trzy razy wznosiła trofeum Ligi Mistrzów Kobiet. Otrzymała także Złotą Piłkę za osiągnięcia w poprzednim roku.

Tuż za Hiszpanką znajdują się trzy piłkarski z oceną 91: Sam Kerr (ambasadorka FIFA 23, Chelsea), Wendie Renard, Ada Hegerberg (obie Lyon). Premiera FIFA 23 nastąpi już 30 września i to wtedy poznamy dokładną zawartość całej produkcji.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy