Reklama

Nowa skórka w Fortnite podzieliła graczy. Poszło o... promocję plus size?

W najnowszym sezonie Fortnite do gry przywędrowała nowa skórka postaci, która jednak nie do końca przypodobała się społeczności najpopularniejszej produkcji z gatunku battle royale na rynku. W tym samym momencie Epic Games otrzymało spore słowa krytyki...

Otóż podczas eventu Summer Escape Fortnite zadebiutowała nowa skórka "Opal". To, co poróżniło graczy, to gabaryty tej postaci. Otóż jest to sylwetka kobieca o właściwych kształtach ewidentnie nawiązująca do nowego trendu modelek "plus size".

Opal przedstawia kobietę najzwyczajniej w świecie nieco tęższą i szerszą gabarytowo od większości dostępnych w grze skórek. Jest to dosyć nowa praktyka Epic Games, więc spotkała się ona także z głośną reakcją ze strony fanów gry Fortnite. Przypomnijmy, że do tej pory do tego głośnego tytułu trafiały głównie szczupłe skiny lub te ściśle związane z konkretną nawiązaną przez twórców współpracą.

Reklama

W sieci pojawiło ogromne oburzenie. Część graczy zaapelowała nawet do Epic Games o to, by usunąć skórkę Opal z gry, twierdząc, że nie jest ona atrakcyjna oraz promuje niezdrowy tryb życia, dając przyzwolenie na otyłość. Wtedy do akcji wkroczyli oponenci tego nurtu, podkreślając, że i takie skórki w grze są niezwykle potrzebne - przede wszystkim pod względem edukacyjnym.

Ci drudzy wskazywali na to, że Epic Games promuje takie wartości jak: samoakceptacja, co jest niezwykle ważne obecnie dla wielu ludzi na całym świecie, a jedna z najpopularniejszych gier wideo na świecie może być dobrą płaszczyzną do promocji takiego zjawiska. Zamieszanie z nową skórką trwa, jednak nic nie wskazuje na to, by zniknęła ona całkowicie z gry.

Za skórkę Opal zapłacicie w sklepie 800 V-Dolców.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy