Reklama

Overwatch 2 i niewielkie zainteresowanie grą?

Kolejne problemy Overwatcha 2. Sequel wyjątkowo nie cierpi na błędy lub wyłączone w rankedach postaci, tylko na malejące zainteresowanie na Twitchu.

Hype wokół Overwatcha 2 opadł. Drugi sezon przyniósł grze trochę rozgłosu, ale nijak miało się to do tego, co działo się w pierwszych dniach od premiery. Większość graczy szybko zorientowała się, jak niewiele zmian wprowadził względem jedynki Blizzard i odeszli w kierunku innych tytułów. Reszta graczy została przy swoim ulubionym FPS-ie i czeka na kolejne aktualizacje.

Reklama

Na Twitterze fani Overwatcha 2 zwrócili ostatnio uwagę na to, jak niewiele osób ogląda streamerów tego tytułu, kiedy nie ma do zdobycia żadnych dropów. Zainteresowanie na początku było dosyć duże, a po grę sięgało wielu popularnych twórców. Z czasem streamerzy zabrali się jednak za inne gry i kiedy dropy nie są dostępne, oglądalność diametralnie spada.

Poza brakiem dropów jest kilka czynników, które sprawiają, że Overwatch 2 może nie cieszyć się ostatnio zbyt dużą popularnością na Twitchu. Znajdujemy się aktualnie na dosyć późnym etapie sezonu. Gracze powoli kończą walkę w trybie rankingowym, battle passy są już wylevelowane i większość osób czeka na kolejną aktualizację.

Trzeci sezon powinien być dobrym testem dla Overwatcha. Zgodnie z obietnicami Blizzarda, ma on przynieść kilka długo wyczekiwanych zmian do progresu postaci, nowego battle passa i nowy sezon rankingowy. Oglądalność powinna wzrosnąć i zobaczymy, jak OW2 radzi sobie poza dropami w nowej aktualizacji.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2