Reklama

Overwatch 2 nie dla każdego gracza? Poziom trudności gry mocno wzrósł

W oczach wielu graczy Overwatcha 2 popularny shooter Blizzarda staje się coraz trudniejszy dla nowych fanów. Na Reddicie trwa dyskusja o rosnącej barierze wejścia.

Bariera wejścia to nieodłączny temat dyskusji wśród wielu gier multiplayer rozwijanych przez kilka lat. Flagowym tego przykładem jest oczywiście League of Legends, które od ponad 10 lat dostaje regularne aktualizacje, wzbogacają je nowe postaci, a niemalże każdy sezon wiąże się z jakimiś drastycznymi zmianami. Gdyby teraz ktoś pierwszy raz włączył grę Riotu, miałby przed sobą długie miesiące nauki.

Temat ten powoli dociera najwyraźniej do społeczności Overwatcha 2. Po siedmiu latach od premiery pierwszej części popularność na Reddicie zyskał ostatnio post wypominający grze rosnący poziom trudności. Zdaniem autora u/Der_Sauresgeber proces nauki Overwatcha jest dziwny i znacząco utrudnia życie nowym graczom.

Reklama

Naturalnym jest fakt, że przez ostatnie lata urosła liczba postaci i trybów gry. Blizzard musi w jakiś sposób utrzymywać uwagę graczy Overwatcha 2 i ostatnio robi to regularnymi sezonami, które stopniowo wzbogacają grę o kolejne nowości. Więcej postaci i trybów oznacza oczywiście, że nowi gracze muszą spędzić więcej czasu, aby zrozumieć podstawy.

Gracze zarzucają jednak Blizzardowi również brak konsekwencji z wielu mechanikach Overwatcha 2. Autor wpisu sugeruje, że ktoś może zacząć grać Junkratem, nie dostać żadnych obrażeń od własnych granatów i przestać martwić się o friendly fire. Potem jednak decyduje się na spróbowanie Pharah i Soldiera, w których przypadku sytuacja ta jest zupełnie odwrotna. Inny problem tworzy D.Va, która może wchłaniać swoją tarczą część ataków, ale nie wszystkie. Wyjątki od tej reguły są dosyć trudne do zrozumienia.

Overwatch 2 wciąż nie należy do najbardziej skomplikowanych gier na rynku. Brak konsekwencji w projektowanych mechanikach jest jednak czymś, na co powinien zwrócić uwagę Blizzard. Jeżeli już na tym etapie Overwatcha jest to problem, za pięć lat może stać się mankamentem, który całkowicie zniechęci nowych graczy do próbowania swoich sił w tym tytule.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2 | Blizzard Entertainment
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy