Reklama

Reklama

Overwatch 2 zapowiada wspólne konto dla PC oraz konsol

​Szczegółów na temat Overwatcha 2 ciąg dalszy. Tym razem Blizzard nie przybliżył graczom gameplayu i zamiast tego postanowił zapowiedzieć cross-progression, swobodny sposób na grę na różnych platformach.

Overwatch 2 ma zadebiutować 4 października. Mamy za sobą kilka otwartych beta testów i mnóstwo feedbacku ze strony graczy, który powala teraz Blizzardowi dopracować sequel do perfekcji.

Activision udało się wzbudzić sporo ekscytacji tą premierą, ale nie da się ukryć, że na grze spoczywa bardzo duża presja. Jeżeli Overwatch 2 podzieli losy pierwszej części, trudno będzie liczyć na trzecią próbę.

Reklama

Chociaż wielu sceptyków nazywa sequel "Overwatchem 1.5", gra nie zmienia się wyłącznie pod względem rozgrywki. Największą rewolucję ma przejść sposób monetyzacji, do tej pory mocno krytykowany przez fanów. Loot boxy wreszcie znikają z Overwatcha, a w ich miejsce trafi sklep ze skinami i kosmetycznymi gadżetami rodem z Fortnite’a czy Call of Duty Warzone.

Podobnie jak kilka innych współczesnych multiplayerów, Blizzard musiał wreszcie odpowiedzieć na pytanie "Czy mogę grać w Overwatcha 2 na różnych platformach?". Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste - cross-progression. Twórcy potwierdzili, że konsolowi gracze będą ponownie zmuszeni do stworzenia konta battle.net, dzięki czemu progres ich konta będzie wspólny dla PC oraz konsol.

Dotyczy to przede wszystkim przedmiotów kosmetycznych. Duplikaty nie będą w żaden sposób rekompensowane, ale jeżeli kupicie jakiś skin do Mercy na PC, będziecie mogli pochwalić się nowym wyglądem przed znajomymi konsolowcami.

Wspólne będą również statystyki oraz osiągnięcia odblokowywane na koncie battle.net. Oddzielny będzie oczywiście tryb rankingowy, który Blizzard podzieli na myszkę i klawiaturę oraz kontrolery.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy