Reklama

Reklama

PGL Major Antwerp 2022: Koniec Fazy Pretendentów - znamy wszystkie Legendy

​Faza pretendentów nadchodzącego turnieju PGL Major Antwerp 2022 w Counter-Strike: Global Offensive dobiegła końca. Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia i zespoły, które już niebawem przystąpią do rywalizacji w największym tegorocznym turnieju w popularnej strzelance od Valve.

Rozgrywki w ramach PGL Major Antwerp 2022 (Challengers Stage) potrwały od 9 do 12 maja. Do zawodów przystąpiło 16 drużyn, ale do głównej części turnieju awans zagwarantowało sobie tylko połowa z nich.

Fantastyczna dyspozycja Polaków pozwoliła im na otrzymanie statusu Legend

Oczy wszystkich fanów Counter-Strike: Global Offensive w kraju nad Wisłą skierowane były w stronę ENCE. To właśnie w tej formacji występuje dwóch Polaków - Paweł "dycha" Dycha oraz Olek "hades" Miskiewicz. Już od samego początku ta międzynarodowa ekipa zaprezentowała świetną dyspozycję, gładko rozprawiając się z południowo-amerykańskim 9z.

Reklama

W drugiej rundzie ENCE nie miało również żadnych kłopotów w bezpośrednim starciu przeciwko Outsiders (zawodnicy Virtus.pro występujący pod neutralną banderą). Drużyna Polaków zgotowała oponentom prawdziwe piekło. Rywale zupełnie nie byli przygotowani na tak ofensywną grę ze strony ENCE. Mecz zakończył się wynikiem 16-6.

Dużo emocji wszystkim kibicom przyniósł trzeci etap Fazy Pretendentów. To w tym miejscu zetknęły się dwie niepokonane dotąd ekipy - ENCE oraz G2. Skład reprezentowany przez naszych rodaków dosyć gładko poległ na pierwszej mapie, ale druga była już festiwalem zwrotów akcji, z którego zwycięsko wyszedł "dycha" i spółka.

Niestety nieco pary i koncentracji zabrakło drużynie ENCE na trzeciej planszy - Mirage. G2 Esports w składzie z fenomenalnym Nikolą "NiKo" Kovać lepiej zaakcentowali końcówkę starcia i to do nich powędrowało trzecie zwycięstwo z rzędu.

Porażka z wyżej notowanym G2 nie podcięła jednak skrzydeł formacji reprezentowanej przez Polaków. W bezpośrednim starciu o awans - to ENCE zademonstrowało kapitalną dyspozycję i gładko rozprawiło się z Bad News Eagles. Do zwycięstwa całego meczu potrzebne były zaledwie dwie mapy. W praktyce oznacza to więc, że naszych rodaków zobaczymy w głównej części turnieju PGL Major Antwerp 2022!

G2 i Vitality nie do powstrzymania. Spora wpadka Astralis

W przekroju całej fazy pretendentów PGL Major Antwerp 2022 najlepszą formę zaprezentowało wspomniane już wcześniej G2 oraz Vitality. Te dwie formacje ukończyły rozgrywki, notując trzy zwycięstwa bez żadnej porażki. Ekipa "NiKo" rozprawiła się z Teamem Liquid, Spirit oraz ENCE, natomiast francusko-duński skład z Vitality pokonał na swojej drodze Complexity, Astralis oraz forZe.

O niespodziance możemy mówić w przypadku Astralis. Wydawało się, że po roszadach w składzie i sporych zmianach personalnych wszystko w tej ekipie zacznie działać tak, jak trzeba. Duńczycy pod dowództwem "Xyp9x" męczyli się jednak niesamowicie. Finalnie Astralis odnotowało bilans: 2 wygrane i 3 porażki. W decydującym starciu formacja ta uległa lepiej dysponowanym zawodnikom z Teamu Liquid, co oznacza, że Duńczycy pożegnali się z turniejem.

Zespoły, które awansowały do PGL Major 2022 z Fazy Pretendentów:

 • Vitality,
 • G2,
 • Spirit,
 • ENCE,
 • Outsiders,
 • Imperial,
 • Liquid,
 • Bad News Eagles.

Zespoły, które pożegnały się z turniejem PGL Major 2022 już w Fazie Pretendentów:

 • MIBR,
 • Astralis,
 • forZe,
 • Eternal Fire,
 • IHC,
 • Complexity,
 • 9z,
 • Renegades.

PGL Major Antwerp 2022 nadciąga! Początek już 14 maja

Właściwa część turnieju będzie miała swoją inaugurację już 14 maja. Finał zapowiedziano na 22 maja. 16 najlepszych aktualnie ekip Counter-Strike: Global Offensive powalczy w sumie o okrągły milion dolarów, który znajdzie się w puli. Do zwycięzców cyklu powędruje dokładnie połowa, czyli pół miliona dolarów.

PGL Major 2022 to pierwszy tegoroczny turniej w CS:GO o największym ciężarze gatunkowym i najwyższej randze, o czym informuje sama nazwa "Major". Etap pucharowy rozegrany zostanie przy udziale publiczności w 23-tysięcznej arenie "Antwerps Sportpaleis" w Belgii.

Zawody można oglądać z polskim komentarzem na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na platformie Twitch.tv:

Najlepsze tematy

Reklama