Reklama

Reklama

PLE: Niepokonana Wisła Kraków lepsza w szlagierze

​Starcie dwóch niepokonanych drużyn - Wisły All in! Games Kraków oraz Illuminar Gaming było hitowym spotkaniem 6. kolejki PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Oprócz tego działo się naprawdę sporo. Zapraszamy do podsumowania poniedziałkowych i czwartkowych wydarzeń. Transmisje z meczów przeprowadzane są na antenie Polsat Games.

PGE Turów Zgorzelec - MADDOG’S PACT

Obrońcy tytułu podejmowali drużynę ze Zgorzelca w szóstej kolejce rozgrywek. Spotkanie to nie zapowiadało się nad zbyt emocjonująco. PACT był jego zdecydowanym faworytem. Turów okupował dolne rejony tabeli i w teorii nie miał większych szans na przeciwstawienie się triumfatorom z poprzedniego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Rzeczywistość jednak rozminęła się z tymi założeniami.

Na mapie Ancient byliśmy świadkami kapitalnego widowiska. Obie drużyny tworzyły bardzo wyrównane starcie. Zawodnicy reprezentujący klub z zachodniej części Polski nie dawali po sobie poznać, że są jakkolwiek słabszą formacją. Po pierwszej połowie prowadzili 8:7, grając po stronie antyterrorystów.

Reklama

W drugiej połowie mieliśmy bardzo podobny obraz gry. W końcówce nawet Turów zdobył przewagę kilku punktów i był o dwa kroki od zamknięcia mapy. PACT jednak dogonił przeciwnika i doprowadził do dogrywki. Tam już przewaga Zgorzelca była widoczna. Zdobyli aż trzy rundy, przy zaledwie jednej ze strony PACT-u i to do nich trafiła pierwsza mapa.

Na Dust2 niestety nie zawodnicy nie dostarczyli już tak wielu emocji, jak to było na Ancient. PACT zdecydowanie był podrażniony utratą pierwszej mapy. Obrońcy tytułu wręcz zmietli z powierzchni lokacji drużynę PGE Turowa Zgorzelec. Wynik 16:4 mówi sam za siebie. Kibice zgromadzeni przed telewizorami i monitorami byli świadkami totalnej dominacji. PACT nie zamierzał się załamywać i wrócił do gry.

Decydującą o losach spotkania mapą był Nuke. Turów rozpoczynał po stronie antyterrorystów, więc można było się spodziewać tego, że zdobędzie przewagę na początku. Nic jednak bardziej mylnego. PACT był bardzo dobrze przygotowany do atakowania bombsite’ów. W efekcie Turów przegrywał 7:8, co stawiało tę drużynę niemal na straconej pozycji.

Druga połowa była tego potwierdzeniem. Wprawdzie PACT nie zdołał zdominować przeciwnika, ale miał wyraźną przewagę. Mapa zakończyła się triumfem tej formacji 16:12. Na brawa jednak zasługują gracze z Turowa, którzy stworzyli emocjonujące starcie.

Wisła All in! Games Kraków - Illuminar Gaming

Starcie pomiędzy Wisłą a Illuminar Gaming zapowiadało się zdecydowanie najbardziej szlagierowo podczas 6. kolejki. Obie drużyny dotąd zachowywały status niepokonanych. Dlatego też mecz ten zapowiadał się iście fascynująco. Któraś z tych formacji po raz pierwszy musiała zaznać smaku porażki. Pierwszą mapą był Mirage.

Tam od początku Wisła przejęła inicjatywę. "SZPERO" wraz z kolegami powiększał przewagę nad Illuminar. Po pierwszej połowie "Biała Gwiazda" prowadziła 10:5. Po zmianie stron nieco lepiej prezentowała się drużyna IHG, ale to było zdecydowanie za mało, by ukąsić "Wiślaków". 16:9 to był rezultat na mapie rozpoczynającej ten pojedynek.

Niestety na Dust2 tylko połowicznie emocje były duże. W pierwszej połowie obie formacje stworzyły bardzo wyrównany pojedynek. Trzeba przyznać, że Illuminar dotrzymywało kroku krakowskiej organizacji. Jednak trwało to zaledwie piętnaście rund. Zmiana stron nastąpiła przy prowadzeniu Wisły 8:7.

Druga połowa to był występ jednego aktora - drużyny Wisły Kraków. Gracze z "Grodu Kraka" zdobyli aż osiem rund, przegrywając zaledwie jedną. Tym samym pokonali 16:9 Illuminar, stając się jedyną niepokonaną w tym sezonie drużyną i zarazem zgłosili chęć do wygrania całej PGE Dywizji Mistrzowskiej.

Pozostałe wyniki:

  • Izako Boars - ThunderFlash 2:1
  • Sioguns Esports - Impressions 0:2
  • Ungentium - Team ESCA Gaming 2:1
  • MADDOG’S PACT - Ungentium 1:2
Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy