Reklama

Polska legenda Counter-Strike'a pokazuje wykorzystanie nowego silnika gry

Studio Valve odpowiedzialne za produkcję Counter-Strike’a ogłosiło w środę limitowane beta testy Counter-Strike’a 2. Produkcja oparta na silniku Source 2 zadebiutuje w dopiero w lecie, ale teraz już gracze i streamerzy mają dostęp udzielony przez twórców. Filip "NEO" Kubski podczas streamu popisał się świetną akcją wykorzystującą nowe możliwości gry.

Counter-Strike ponownie opanował Twitcha

Od kiedy Valve ogłosiło oficjalnie w środę przeniesienie Counter-Strike’a na silnik Source 2, gra jest jedną z najpopularniejszych na Twitchu. Wraz z tym ogłoszeniem wystartowały beta testy dla limitowanej grupy użytkowników. Kody dostępu otrzymali zawodnicy posiadający najwyższe rangi, poziom zaufania w grze oraz poziom na Steam. Rzecz jasna większość streamerów również posiada wersję beta Counter-Strike 2.

Reklama

Wzbudziło to ogromne zainteresowanie ze strony widzów i od kilkunastu godzin czołowa produkcja od Valve zajmuje czołowe miejsca pod względem oglądalności. Chętnie oglądani są oczywiście profesjonaliści, którzy mają nieco inne spojrzenie od "typowych" streamerów. Mogą oni z zupełnie innej strony przeanalizować nowe możliwości gry czy wady i zalety nowych rozwiązań.

Jedną z osób, które otrzymały kod do bety jest Filip "NEO" Kubski. Były gracz wielu czołowych polskich formacji, z Virtus.pro na czele. Legendarny zawodnik wykonał bardzo interesującą akcję z udziałem granatu dymnego. To we wcześniejszej wersji nie było możliwe.

Szalona akcja "NEO" na Dust2

Granaty dymne przejdą jedną z największych zmian w najnowszym Counter-Strike’u. Ich rozproszenie będzie wyglądało w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Ponadto, strzelając w chmurę dymu, na chwilkę będzie tworzyła się w niej dziura, umożliwiająca podejrzenie tego, co jest po drugiej stronie.

Również rzucenie granatu zaczepnego będzie powodowało chwilowe zniknięcie dymu. Nowe możliwości wykorzystał wspomniany wcześniej "NEO" podczas jednego z próbnych meczów na wersji beta. Tę akcję zobaczycie na filmiku poniżej.

Fani na czacie byli zachwyceni zagraniem polskiej legendy Counter-Strike’a. Kubski pokazał tym samym, jak można w ciekawy sposób wykorzystywać nowe możliwości fizyczne silnika Source 2. Zapewne jest to dopiero początek góry lodowej i profesjonalni zawodnicy będą wynajdywali coraz więcej sposobów na likwidację przeciwnika, gdy stoi on za chmurą dymu. Niemniej jednak, należy przyznać, że zagranie "NEO" wyglądało bardzo efektownie.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike 2

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy