Reklama

Popularna streamerka robi przerwę od streamowania przez problemy zdrowotne

Sweet Anita na przestrzeni ostatnich kilku lat wypracowała sobie olbrzymią, milionową publikę na platformie Twitch. Streamerka w najświeższym komunikacie przekazała swoim fanom niepokojące wieści. Na nieokreślony czas zaprzestanie regularnie nadawać.

Sweet Anita to angielska streamerka, która w branży streamingowej działa od 2018 roku. Początkowo twórczyni zagrywała się z wiele słynnych gier m.in. takich jak Overwatch. Na 33-latkę internetowa popularność spadła bardzo szybko. Już rok po rozpoczęciu kariery kobieta została nominowana do nagrody w kategorii Twitch Streamer of the Year.

Od wczesnych lat dzieciństwa celebrytka zmaga się z chorobą zespołu Tourette’a, która przez długi nie czas nie została u niej zdiagnozowana. Co więcej, u streamerki występują też objawy koprolalii, charakteryzujące się częstym, mimowolnym rzucaniem wielu przekleństw i wulgarnych słów. Nie da się jednak ukryć, że problemy neurologiczne w pewien sposób przyciągnęły sporo widownię na transmisje prowadzone przez gwiazdę Twitcha. Dla wielu osób nietypowe zachowania streamerki były bardzo osobliwe i zaskakujące.

Reklama

Aktualnie Sweet Anita może poszczycić się ogromną widownią. Na Twitchu śledzi ją ponad 1,9 mln obserwujących, co czyni ją jedną z najpopularniejszych kobiecych gwiazd nie tylko największej platformy streamerskiej, ale także całej branży streamingowej.

Tak duża popularność ma ogrom plusów, ale niesie ze sobą również zagrożenia. W przeszłości Sweet Anita padła ofiarą deepfake’ów, czyli technologii przerabiania filmów, głosów i zdjęć poprzez sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. 33-latka widząc siebie w spreparowanych przez złośliwych internautów filmach pornograficznych, mocno ucierpiała na tym pod względem psychicznym.

W ostatnim wpisie na platformie X Sweet Anita napisała, że to właśnie problemy zdrowotne stały się powodem tego, że gwiazda Twitcha robi sobie przerwę od streamingu. Angielka dodała, że zmaga się z trzema chorobami na raz i wróci do swoich aktywności, gdy uda jej się z tym uporać.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy