Reklama

Reklama

Proces Johnny’ego Deppa i Amber Heard z ogromną popularnością na Twitch.tv

​Jeden z najgłośniejszych i najbardziej medialnych procesów ostatnich lat transmitowany jest na żywo w telewizji. Sądowe batalie między Johnnym Deppem i Amber Heard cieszą się także dużą popularnością... na platformie streamerskiej Twitch.tv.

Zniesławiający artykuł, który pojawił się na łamach Washington Post w postaci listu otwartego od Amber Heard miał być bezpośrednią przyczyną do wytoczenia procesu przez gwiazdę "Piratów z Karaibów".

W rzeczonym materiale Heard przedstawiała się jako ofiara przemocy domowej. Chociaż Johny Depp nie był wymieniony z imienia i nazwiska - cała opinia publiczna wiedziała jednak od razu, kto jest głównym antybohaterem tych opowieści.

Depp nieustanie twierdzi, że nigdy nie uderzył żadnej kobiety w swoim życiu i dlatego też postanowił wytoczyć proces kobiecie. Żąda od niej 50 mln dolarów zadośćuczynienia. Twierdzi również, że kłamliwe oskarżenia zahamowały jego aktorską karierę w Hollywood.

Reklama

Proces aktorskiej pary rozpoczął się 11 kwietnia 2022 roku i jest jednym z najgłośniejszych medialnych konfliktów ostatnich kilkunastu lat. Transmisję z batalii sądowych można oglądać w telewizji. Wątek cieszy się ogromną popularnością w mediach i po prostu nie da się o nim nie usłyszeć - nawet przypadkowo.

Proces Deppa i Heard bije rekordy popularności na platformie Twitch.tv

Co ciekawe i intrygujące, w największym serwisie do streamowania, czyli popularnym Twitchu zapanowała nowa moda. Wielu twórców zaczęło oglądać na swoich transmisjach na żywo relację sądową z omawianego procesu. Taka tematyka cieszy się dużą popularnością. Społeczność serwisu może wspólnie ze streamerami żywiołowo komentować bieżące wydarzenia.

W pewien sposób jest to dosyć niepokojące zjawisko. Dramaty ludzkie od zawsze były magnesem na publiczność, niemniej jednak na portalu Twitch - proces Johnny’ego Deppa i Amber Heard stał się nową modą, na której twórcy nierzadko próbują się wybijać i promować.

Coraz powszechniejsze jest również zjawisko umieszczania w tytułach i opisach transmisji słów kluczowych, które powiązane są z tym głośnym procesem.

Co więcej, takowe tytuły ustawiane są nawet w przypadku, gdy treść danej transmisji na żywo jest zupełnie niepowiązana z tym głośnym w ostatnim czasie tematem. Czy ze strony administratorów portalu nastąpi jakaś reakcja?

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy