Reklama

PUBG Mobile z 8 miliardami dolarów przychodu

​PUBG Mobile to produkcja, która ma swój ogromny, a wręcz nieodzowny wkład w rozwój gier mobilnych na rynku. Tytuł zadebiutował blisko cztery lata temu i niemal od razu stał się kluczowym punktem w obszarze gier dedykowanych urządzeniom mobilnym na platformach iOS oraz Android.

PUBG Mobile to dosyć wierna adaptacja znanej produkcji z gatunku battle royale, a więc PUBG: Battlegrounds. Decyzja producentów z LightSpeed & Quantum Studio o przeniesieniu tej gry na urządzenia mobilne okazała się być strzałem w dziesiątkę, co potwierdzają wszelkie raporty i statystyki.

Reklama

Najnowszy z nich mówi o tym, że w pierwszym kwartale bieżącego roku gra zarobiła 650 milionów dolarów i uplasowała się w tej klasyfikacji na drugim miejscu - zaraz po Honor of Kings, które wygenerowało zawrotne 741 milionów dolarów.

PUBG Mobile dzieli i rządzi z wynikiem 8 miliardów dolarów przychodu

Jeśli chodzi o ujęcie ogólne, to PUBG Mobile przekroczył właśnie 8 miliardów dolarów przychodów. Do tak fantastycznego wyniku finansowego i osiągnięcia tego kamienia milowego grze potrzebne były tylko cztery lata.

Najwięcej, bowiem aż 4,7 miliardów dolarów z całego przychodu pochodzi z chińskiego rynku, gdzie produkcja ta znana jest pod innym tytułem - "Game for Peace". Ten imponujący wynik stanowi ponad 57% całości. Na drugim miejscu w tej kategorii znajdują się Stany Zjednoczone.

PUBG Mobile zajmuje obecnie czwarte miejsce na liście najbardziej dochodowych gier mobilnych w historii. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem popularna mobilna strzelanka może wskoczyć na jeszcze wyższe lokaty, ponieważ zdetronizowanie i pobicie "Monster Strike" oraz "Clash of Clans", które zadebiutowały na rynku znacznie wcześniej, to już tylko kwestia czasu. Widać zatem, że nie tylko standardowe gry wideo i esport stały się poważnym rynkiem na całym świecie, ale również gry mobilne.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: PUBG Mobile | battle royale
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy