Reklama

Rainbow Six Siege w wersji mobilnej? Ubisoft zapowiedział grę

​O tym, że gry mobilne coraz mocniej akcentują swoją obecność w branży, zdał sobie najwyraźniej sprawę francuski producent i wydawca gier - Ubisoft. Ogłoszono, że Rainbow Six Siege powstanie na urządzenia mobilne. Gra "Rainbow Six Mobile" będzie dostępna na platformach Android oraz iOS.

Chociaż Tom Clancy’s Rainbow Six Siege swoją premierę miało już ponad 6 lat temu, tytuł ten nadal jest oblegany ochoczo przez wszystkich miłośników pierwszoosobowych strzelanek taktycznych. Kilka tygodni temu Ubisoft chwalił się faktem, że jego esportowa produkcja przyciągnęła łącznie aż 80 milionów graczy, z czego 10 milionów w samych minionych dwunastu miesiącach.

Ogromny sukces Rainbow Six Siege może zostać teraz przełożyć się również na rynek gier mobilnych, bowiem Ubisoft Montreal ogłosił, iż ta produkcja zadebiutuje na urządzeniach mobilnych jeszcze w tym roku. Wszystko więc wskazuje na to, że jedna z najbardziej prominentnych taktycznych strzelanek trafi w ręce posiadaczy Androida oraz iOS.

Reklama

Rainbow Six Mobile: Kiedy premiera?

Nie podano jeszcze konkretnej daty premiery Rainbow Six Mobile. Producenci zapewniają jednak, że intensywne prace nad grą trwają, a wydanie tej produkcji powinno mieć miejsce jeszcze w bieżącym 2022 roku.

Rainbow Six Mobile: Na jakie platformy? Jakie wymagania gry?

Grę będzie można pobrać w aplikacjach Apple Store (iOS) oraz Google Sklep Play (Android). Nie podano dokładnej specyfikacji i wymagań mobilnej wersji Rainbow Six.

Rainbow Six Mobile: Jak grać? Rejestracja

Pomimo tego, iż docelowa data premiery tej gry nie jest jeszcze znana, deweloperzy z Ubisoftu uruchomili zapisy do testowej wersji Rainbow Six Mobile. Można to zrobić pod tym adresem. Producenci poinformują was kiedy testy zostaną otwarte i będzie już można pobierać testową wersję dzieła na urządzenia mobilne.

Rainbow Six Mobile: Co wiemy o grze? Bronie, operatorzy i mapy

Sednem rozgrywki będzie klasyczny podział na dwie drużyny: atakującą oraz broniącą. Mecze będą rozgrywać się w formacie 5 vs 5. Gra będzie umożliwiać dostosowanie oddziałów złożonych z Operatorów. Każdy z nich będzie wyspecjalizowany i uzbrojony. Specjalne umiejętności, bronie, sprzęt i wiele dodatków... czyli to, co znamy z klasycznej, podstawowej wersji Tom Clancy’s Rainbow Six Siege!

Mapy: Twórcy z Ubisoftu zapowiedzieli dwie mapy, doskonale znane weteranom R6. Wiemy już, że mobilna wersja gry będzie posiadać Bank oraz Border. Z pewnością wraz z biegiem czasu, im bliżej premiery - tym więcej kart zostanie w tym aspekcie odkrytych.

Operatorzy:  

  • Po stronie atakującej, do wyboru będziemy mieli: Ash, Sledge, Twitch, Thermite, Hibana.
  • Natomiast po stronie broniącej: Caveira, Bandit, Smoke, Valkyrie oraz Mute.

Wiemy, że to nie wszystkie grywalne postaci dostępne w grze, ale na więcej ogłoszeń przyjdzie nam jeszcze troszkę poczekać.

Co o grze mówią sami producenci z Ubisoft?


Czekacie na Rainbow Six Siege w wersji mobilnej?

ESPORTER
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy