Reklama

Reklama

​Rynek streamerski został zdominowany przez mężczyzn

Analiza drugiego kwartału bieżącego roku rzuca więcej światła na ogół rynku streamerskiego. Okazuje się, że ten został niemal w całości zawładnięty przez mężczyzn.

Branża streamingu przeżywa w ostatnim czasie ogromny rozkwit. System działa jak maszyna samonapędzająca się. Twórców na rynku przybywa, widownie stają się liczniejsze, a to z kolei inicjuje większe zarobki dla streamerów.

Stream Hatchet to podmiot, który zajmuje się eksploracją i analizą branży streamingu oraz wszystkich czynników pokrewnych z tym związanych. Raport powstały w wyniku pracy tej instytucji mówi o kilku rzeczach i trendach obecnych na rynku streamerskim.

Reklama

Rynek streamerski mężczyznami stoi

W drugim kwartale bieżącego roku na 100 najlepszych streamerów - 99 stanowili mężczyźni. Mowa tutaj o trzech najbardziej prominentnych serwisach, czyli Twitch, YouTube Gaming oraz Facebook Gaming.

Wyłamanie od reguły stanowi w tym miejscu jedna streamerka - znana wszystkim Kaitlyn Siragusa. Mimo, iż w kategoriach płci żeńskiej popularna "Amouranth" nie ma sobie równych, to na rynku ogólnym zajmuje ona dopiero 56. lokatę z łącznym wynikiem 8,2 mln oglądanych godzin wszystkich jej transmisji.

Z kolei jeśli chodzi o ścisłą czołówkę streamerską, to niezmiennie na tronie znajdziemy ekscentrycznego Kanadyjczyka nadającego jako "xQc". Drugie miejsce okupuje były brazylijski esportowiec i komentator "Gaules". Trzecia lokata przypadła z kolei "Asmongoldowi", a tuż za podium znalazł się najpopularniejszy Hiszpański twórca - popularny "Ibai".

Taka dominacja ze strony mężczyzn w sektorze streamingu to jednak całkiem spore zaskoczenie. Nie brak opinii, że kobietom łatwiej jest się wybić w tej branży, z kolei ciężej zachować płynność i utrzymać się na wysokim poziomie oglądalności.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy