Reklama

Skórki w CS:GO bardzo mocno zyskują na wartości. To pokłosie ogłoszenia CS 2

Counter-Strike 2 wniesie sporo rewolucji, w momencie kiedy zaliczy swoją oficjalną premierę, czyli w okresie wakacyjnym bieżącego roku. Okazuje się, że ogłoszenie gry CS 2 niespodziewanie wprowadziło gigantyczne zamieszanie na rynku Steama.

O tym, że popularny CS opiera się w dużej mierze na rynku przedmiotów kosmetycznych, wiemy nie od dzisiaj. Za konkretne unikalne skórki do broni trzeba niekiedy zapłacić astronomiczne wręcz stawki. Kolekcjonerzy skinów potrafią w swoich ekwipunkach mieć taki asortyment, który z pewnością dałoby się wymienić na kilka mieszkań w prestiżowych częściach dużych europejskich miast.

Prawdziwe zawirowania na rynku Steama wniosła prezentacja Counter-Strike’a 2, kolejnej odsłony kultowej serii taktycznych strzelanek od Valve. Od momentu ogłoszenia gry, większość przedmiotów znacznie zwiększyła swoją wartość. Mocno uwydatnione jest to na przykładzie Skrzynek.

Reklama

Do tej pory za Skrzynię Rewolucji trzeba było zapłacić ok. 10 zł. Aktualnie jej cena sukcesywnie rośnie i sięga już granicy 13,5 zł. Skrzynia Operacji Breakout podrożała z kolei od 20 do 25 zł i nic nie wskazuje na to, by kwota, jaką trzeba dać za ten przedmiot, zaczęła spadać.

Ciekawie prezentuje się wykres sprzedaży Skrzyni Operacji Riptide. Za kosztującą jeszcze kilka dni temu skrzynkę 12 zł, teraz trzeba wydać już ponad 20 zł. Nie inaczej jest ze skórkami broni. Tutaj można byłoby powołać się na tysiące przykładów. Pierwszy z brzegu AK-47 | Czerwona linia (Field Tested) do czasu ogłoszenia CS 2 kosztował ok. 75 zł. Aktualnie ceną za tę skórkę forsuje powoli granicę 100 zł.

Oczywiście wszystkie przedmioty kosmetyczne z CS:GO przejdą do Counter-Strike 2, więc nie macie się czego obawiać. Warto jednak raz jeszcze zerknąć do swojego ekwipunku Steam. Może się okazać, że jesteście posiadaczami mnogiej liczby lukratywnych przedmiotów...

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO | Counter-Strike 2

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy