Reklama

Transakcja warta fortunę. Skórka z CS:GO sprzedana za... ponad milion złotych!

Kolejny żywy i świeży przykład na to, że rynek Counter-Strike: Global Offensive potrafi być niesamowicie abstrakcyjny. Właśnie sprzedano skórkę do broni za oszałamiającą kwotę 265 tysięcy dolarów.

Valve już zdążyło przyzwyczaić wszystkich, że funkcjonujący na Steamie rynek przedmiotów działa prężnie od wielu lat. To tu brylują handlarze i kolekcjonerzy, którzy swoimi działaniami "dbają" o to, by nie było na omawianym rynku nudy. Efektem tego przedmioty z gry CS:GO potrafią osiągać zawrotne kwoty.

W ostatnim czasie ogłoszono i oficjalnie zapowiedziano powstanie gry Counter-Strike 2. Takie działanie mocno zaktywizowało rynek przedmiotów w ponad dziesięcioletniej już grze Counter-Strike: Global Offensive. Spora liczba skrzynek i skórek do broni osiągnęły niesamowite, rekordowe niekiedy kwoty.

Reklama

AWP Dragon Lore z Katowic (2014) za 265 tysięcy dolarów

Właśnie byliśmy świadkami jednej z najdroższych transakcji w historii gry. Pewien handlarz skinami z Chin zakupił skórkę AWP Dragon Lore za kwotę 265 tysięcy dolarów. W przeliczeniu na rodzimą walutę jest to ponad... milion złotych!. Nie jest to jednak byle jaki skin, otóż broń (fabrycznie nowa) oblepiona jest czterema holograficznymi naklejkami iBUYPOWER z Katowic 2014.

Co więcej, ten skin używany był w przeszłości przez wybitnych zawodników - Oleksandra "s1mple" Kostyleva oraz Ilyę "m0NESY" Osipova. Ten pierwszy uznawany jest za najlepszego gracza w historii CS:GO, natomiast drugi to prawdopodobnie największy talent na aktualnej profesjonalnej scenie strzelanki od Valve.

Dodatkowo, co istotne, AWP Dragon Lore w zaprezentowanej wersji jest jedną "z najczystszych broni" pod względem jakości ze współczynnikiem float 0,00003238. W praktyce oznacza to, że nie znajdziemy na tym karabinie snajperskim żadnych skaz. Tak czy inaczej ponad 250 tysięcy dolarów za jedną skórkę w grze wideo, to trochę jednak spory wydatek...

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy