Reklama

Reklama

Twitch.tv: Amerykańska streamerka skrytykowana za "poradę" dla widza

​W ostatnich dniach głośno zrobiło się o streamerce znanej pod pseudonimem "Erica". Kobieta pozwoliła sobie udzielić bardzo kontrowersyjnej rady widzowi z niepełnosprawnością, który zmaga się z szykanowaniem w szkole. Jej wypowiedź została skrytykowana w sieci.

Streamerzy idolami milionów

W obecnym świecie twórcy internetowi są bardzo często idolami milionów ludzi na całym świecie. Bierze się to stąd, że najpopularniejsi influencerzy generują zasięgi sięgające nawet setek milionów wyświetleń. Dotyczy to głównie YouTuberów, takich jak MrBeast, Jake Paul czy Logan Paul.

Reklama

Podobnie wygląda sprawa w przypadku streamerów. Ci, którzy w głównej mierze streamują na platformie Twitch.tv (choć też niekiedy na YouTube) mają widownie sięgającą kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy oglądających.

Takie wyniki powodują, że masa osób śledzi poczynania swoich internetowych idoli i przywiązuje się do nich. Widzowie bardzo często na czacie czy za pomocą wiadomości w donacjach zadają różne pytania twórcom internetowych. Nierzadko dotyczą one sytuacji prywatnej I oczekują konstruktywnej porady od streamera. Jednak nie każdy odpowiednio dźwiga odpowiedzialność.

Znana amerykańska twórczyni ‘Erica", niedawno została skrytykowana za sposób odpowiedzi w kierunku jednego z widzów. Mierzył on się z problemem dotyczącym niepełnosprawności.

Kontrowersyjna porada Amerykanki

Jeden z widzów podzielił się swoją straszną historią. Otóż 15-letni internauta zmaga się z niepełnosprawnością fizyczną i porusza się na wózku elektrycznym. Opisuje, że z racji swojego stanu zdrowia ma duże problemy w szkole, gdzie jest wyśmiewany przez rówieśników. Chłopak zapytał streamerki, co mogłoby mu pomóc w tej trudnej sytuacji. Odpowiedź ze strony Amerykanki była co najmniej szokująca.

Kobieta najpierw nieco arogancko odpowiedziała, że nie udziela rad 15-letnim widzom. Potem jednak zdecydowała się powiedzieć kilka słów. Wydaje się, że był to jednak duży błąd. Kobieta poradziła temu widzowi, by zaczął stawać w swojej obronie.

"Erica" prawdopodobnie nie zauważyła faktu, iż ten człowiek zmaga się z niepełnosprawnością. Następnie wysnuła teorię, że zastraszanie ze strony innych uczniów buduje człowieka i, że nie jest to wcale złe.

Pozostali widzowie wychwycili ten fragment I klip stał się popularny w sieci. "Erica" została bardzo mocno skrytykowana za swoje słowa. Jak na razie jednak nie odniosła się do burzy w internecie.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy