Reklama

Reklama

Jake Paul pochwalony przez słynnego promotora bokserskiego

​Jake Paul jest jednym z najbardziej znanych YouTuberów na świecie. Amerykański twórca internetowy swoją sławę zawdzięcza również swojej pasji bokserskiej. W przyszłym roku ma on się zmierzyć z brytyjskim raperem, znanym pod pseudonimem "KSI".

Na temat tej walki wypowiedział się jeden z najsłynniejszych promotorów bokserskich - Brytyjczyk Eddie Hearn. Twierdzi on, że Paul nie będzie miał większych kłopotów ze swoim przeciwnikiem.

Jake Paul "weteranem" pięściarskim

Bracia Paul - Logan oraz Jake należą do grona bardzo wyjątkowych YouTuberów. Obaj zafascynowani są sportami walki i stoczyli już kilka pojedynków w swoich karierach. Najgłośniejszym starciem w karierze Logana Paula była walka z Floydem Mayweatherem Jr. Niedawno starszy z braci podpisał kontrakt z World Wrestling Entertainment i od teraz będzie zajmował się profesjonalnym wrestlingiem w największej organizacji na świecie.

Reklama

Nieco poważniej sport traktuje Jake Paul. Drugi z braci YouTuberów stoczył do tej pory już pięć walk bokserskich. Wszystkie z nich wygrał, w tym cztery przed czasem. Na liście pokonanych znajduje się między innymi były mistrz UFC - Tyron Woodley. Wcześniej bił się z Benem Askrenem, Nate’m Robinsonem oraz Alim Eson Gibem.

Teraz młodszy z braci Paul rzucił wyzwanie brytyjskiemu raperowi "KSI", który po raz trzeci wchodził do ringu. Ten zaakceptował propozycję. Muzyk sporo ryzykuje, gdyż do tej pory nie ma najlepszego rekordu. W swojej bokserskiej karierze wygrał dwie walki, ale również jedną przegrał.

Obaj mężczyźni mają pojedynkować się jednak dopiero w 2023 roku. O opinię na temat tego pojedynku został zapytany Eddie Hearn - czołowy światowy promotor pięściarski, organizator największych walk na świecie, głównie na terenie Wielkiej Brytanii. 43-latek wygłosił bardzo optymistyczną opinię na temat umiejętności pięściarskich Jake’a Paula.

Hearn chwali Paula. YouTuber zawojuje świat boksu?

Dla wielu bardziej konserwatywnych kibiców sportów walk, starcia freak fightowe są niemałym szokiem. W środowisku pięściarskim czy MMA niejednokrotnie można usłyszeć słowa krytyki wobec takich poczynań. W Polsce przemysł ten obecnie jest bardzo mocno rozwinięty. W świecie freak fightów na rodzimym rynku jest wiele dużych organizacji. Do największych z nich należą High League oraz FAME MMA.

Ostatnio z tą pierwszą organizacją umowę podpisał Artur Szpilka - czołowy polski pięściarz wagi ciężkiej. Wywołało to niemałe poruszenie w środowisku bokserskim, gdyż do tej pory znani bokserzy raczej nie zatrudniali się w organizacjach freak fightowych. W Stanach Zjednoczonych nie ma tego problemu.

Wspomniany wcześniej Mayweather Jr. zmierzył się zarówno z YouTuberem, jak i z Conorem McGregorem i nie budziło to ogromnych kontrowersji, pomimo tego, że poziom sportowy w tamtych walkach był mizerny. Za granicą poczynania Jake’a Paula budzą ogromne zainteresowanie. O potencjalną walkę Paula z "KSI" został zapytany Eddie Hearn w podczaście "Happy Hour".

Hearn kontynuował wypowiedź na ten temat, mówiąc, że boks nie jest tak "szkodliwy" dla kariery "KSI" w porównaniu z Jake'em. Notowania rapera na rynku sportowym mogą bardzo mocno osłabnąć w przypadku porażki. Już wiadomo, że najprawdopodobniej będzie underdogiem w tym pojedynku. Jednak jak na razie trudno mówić w stu procentach o jakichkolwiek szansach.

Na tę chwilę nie znamy oficjalnej daty i miejsca pojedynku. "KSI" będzie miał co najmniej kilka, jak nie kilkanaście miesięcy, by przygotować się do starcia z Paulem. Jednego możemy być pewni - oczy całego świata showbiznesu na pewno będą skierowane na ten pojedynek.

Prawdopodobnie przyciągnie on uwagę wielu milionów fanów YouTube’a i rapu z całego świata. W najbliższych tygodniach powinniśmy otrzymać więcej szczegółów w sprawie tej walki. Prawdopodobnie na szali staną także ogromne pieniądze dla zwycięzcy.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy