Twitch.tv: Które transmisje były najchętniej oglądane w całej historii platformy?
Twitch już od bardzo dawna przyzwyczaił swoją widownię do tego, że tym na portalu znaleźć można transmisje nie tylko dotyczące gier związanych ze sportem elektronicznym czy najzwyczajniej w świecie gorących gamingowych produkcji. Które z transmisji były najchętniej oglądane przez użytkowników tej platformy?
Obecnie Twitch to przede wszystkim mnoga ilość celebrytów, a nawet gwiazd popkultury. Dużą popularnością tutaj cieszą się transmisje z kategorii Rozmów czy takie, które przedstawiają życie codzienne (In Real Life).
Zróżnicowana działalność serwisu pozwala przyciągnąć jeszcze większą publikę przed ekrany monitorów. Najpopularniejsze streamy miały oglądalność na poziomie trzech milionów jednocześnie oglądających widzów. Są to liczby, którymi mogą pochwalić się najwięksi nadawcy telewizyjni. Którzy twórcy mogą poszczycić się największą oglądalności w historii Twitch.tv?
Największą oglądalność w historii Twitcha miał hiszpański streamer znany pod pseudonimem "Ibai". Znany w środowisku gamingowym oraz esportowym twórca, obecnie współprowadzi organizację esportową razem z piłkarzem FC Barcelony - Gerardem Pique. Jego najpopularniejszy stream oglądany był przez aż 3 356 464 widzów. To zawrotna liczba, do której nikt inny nawet nie mógł się jeszcze zbliżyć do tej pory.
Na drugiej lokacie plasuje się "TheGrefg". Kolejny przedstawiciel kraju położonego na Półwyspie Iberyjskim najpopularniejszą transmisję miał 11 stycznia ubiegłego roku. Wówczas na jego kanale przebywało jednocześnie 2 470 347 użytkowników Twitcha. Był to wówczas rekord wpisany do Księgi Rekordów Guinessa.
Do wcześniej wspomnianego "Ibai’a" należy także trzecie miejsce. Hiszpan zgromadził półtora miliona osób na swoim streamie podczas innej transmisji. Pokazuje to, jak wielką i zarazem wierną społecznością może pochwalić się ten twórca.
Niestety w zestawieniu najpopularniejszych transmisji nie ma żadnego polskiego twórcy. Nie jest to jednak nic dziwnego. Rodzimi streamerzy transmitują swoje aktywności głównie w języku polskim, co niestety nie jest atrakcyjne dla ludzi z innych zakątków świata.